U sklopu 59. Međunarodne smotre folklora Zagreb, Grad Sveta Nedelja jučer je otvorio vrata jedinstvenom glazbenom događaju „Kia ora – pozdrav iz Novog Zelanda“, na Trgu Ante Starčevića.

Sveta Nedelja povezala je dvije glazbene kulture – hrvatsku i novozelandsku, a nastupili su Folklorni ansambl Kralj Tomislav iz Aucklanda, vokalni kvartet The Shades, samoansko-tonganski izvođači prepoznatljivi po snažnim glasovima i glazbenoj raznolikosti te članovi kapa haka skupine Te Roopu Manutaki, koji su u središte Hrvatske donijeli snažan duh Maora i njihovu stoljetnu tradiciju.

„Biti domaćin ovakvom događaju za nas je iznimna čast. Bilo je zaista posebno vidjeti kako se na jednom mjestu susreću i međusobno nadopunjuju dvije kulture – maorska i hrvatska. Ovakvi trenuci podsjećaju nas na to koliko je važno njegovanje identiteta, ali i međusobno poštovanje,“ naglasio je gradonačelnik Svete Nedelje Dario Zurovec.
„Ovo iskustvo za nas ima posebnu težinu. Izvoditi hrvatske pjesme pred hrvatskom publikom, tisućama kilometara od doma, za mene i moje kolege iz kvarteta bilo je iznimno emotivno i događaj za pamćenje,“ rekao je Manasea Latua, jedan od članova vokalnog sastava The Shades.
Foto: Grad Sveta Nedelja
















