U novom izdanju emisije Sjetva, dok čekamo izbor nove čelne osobe poljoprivrednog sektora, zabilježili smo niz zanimljivih događanja.
Tako je u holu goričkih srednjih škola početkom siječnja održana 30. Državna te 18. Županijska izložba malih životinja, ali i 10. Specijalna izložba posavske kukmaste kokoši. Posjetitelji su imali priliku razgledati bogatu zbirku od čak 1056 životinja, najviše golubova, njih oko 750. Uz golubove, predstavljeno je i 85 primjeraka patuljaste peradi, 90 velikih peradi, 90 kunića te 41 ptica. O uzgoju malih životinja razgovarali smo s predsjednikom Hrvatskog saveza udruga uzgajatelja malih životinja, Udruge uzgajatelja posavske kukmaste kokoši Kukmica te Društva za uzgoj i zaštitu malih životinja Velika Gorica Mihaelom Pavišićem.
U završnom dijelu čeka nas magistra etnologije Lela Ročenović s kojom ćemo popričati o običajima tijekom mjeseca veljače, s naglaskom na posebno važne dane u našoj tradiciji – Svijećnicu i Blaževo.
U uvodnom dijelu zabilježili smo i vijest koja nam je stigla od naših mljekarskih prijatelja – proglašena je mliječna farma godine i najperspektivniji mladi proizvođač mlijeka, a na Veleučilištu u Križevcima prije nekoliko dana je održan i Stručni skup u organizaciji Hrvatske mljekarske udruge.
O svemu tome više poslušajte KLIKOM OVDJE – SJETVA


















