Druga momčad Rudara u pretposljednjem, 25. kolu, 1. HRL sjever ugostila je u subotu u Rude Areni drugu momčad Nexea i slavila s visokih 42:28.
Nakon uvodnih šest minuta, semafor je pokazivao 4:4. Prva velika serija 8:0 dogodila se do 13. minute, kada su mladi Rudari otišli na 12:4. U 23. minuti rezultat je 19:6, a na odmor odlaze s 25:10. U nastavku u 41. minuti, rezultat je 32:16, a deset minuta prije kraja 38:18. Do kraja uz puno rotacije, svi igrači dobivaju zasluženu minutažu, a gosti ublažuju poraz na konačnih 42:28.
Najefikasniji u redovima Rudara su bili Galetić i Martinko sa sedam pogodaka, šest je postigao Hrvoje Planinčić, Glivetić je dodao pet. Na vratima su bili sjajni Bartolić sa 15 obrana i 1 pogotkom te Šogorić sa 7 obrana te 1 pogotkom.
U posljednjem prvenstvenom kolu mlade Rudare čeka gostovanje kod ekipe Vidovca.


















