Kulinarska ekipa Bačvice iz Ježdovca, predvođena Denisom Špoljarićem, obranila je sa svojim ovogodišnjim fišom lanjsku titulu pobjednika na jubilarnoj 25. Svetonedeljskoj fišijadi, održanoj danas poslijepodne, u nedjelju, 7. rujna na jezeru Rakitje kod ribičkog doma.

Drugo mjesto pripalo je fišu koji je spravila ekipa Catch and eat iz Brdovca za koju su kuhali Toni Kuna i Ivica Gelo, dok je treće mjesto zauzela ekipa Prosecca iz Donjeg Miholjca s kuharima Željkom Rontom i Ivanom Šerićem.




Najsimpatičnijima je proglašen kuharski dvojac Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata iz Budaševa kod Siska.


Natjecalo se čak 38 ekipa, pa stručnoj komisiji, u kojoj su bili Dubravko Šeketa kao predsjednik te Žarko Popović i Tihomir Opetuk kao članovi, nimalo lako nije bilo pri kušanju i ocjenjivanju fiševa. Kad su zbrojili sve svoje ocjene, oko prvog i drugog mjesta nisu imali dvojbi jer su pobjednici stekli 88 bodova, drugoplasirani 80, ali su treće i četvrtoplasirani završili sa po 76 bodova tako da su, sukladno pravilniku o ocjenjivanju, presudile nijanse u bodovima koje su dobili za okus, boju i ljutinu fiša.


Nagrade najboljima uručivali su svetonedeljski gradonačelnik i saborski zastupnik Dario Zurovec, predsjednik Športskog ribolovnog društva Rak Rakitje Božo Mihina i predstavnik sponzora, Vinarije Kurtalj, Drago Kurtalj.

Manifestaciju su pucnjevima iz svojih kubura otvorili kuburaši svetonedeljskog Gromovnika, s kojima je iz kubure zapucao i gradonačelnik Zurovec. Na otvorenju manifestacije bili su i potpredsjednik Skupštine Zagrebačke županije Goran Navoj i gradonačelnik Dugog Sela Nenad Panijan. Manifestaciju zajednički i organiziraju svetonedeljska turistička zajednica, ŠRD Rak Rakitje i Grad Sveta Nedelja.

Program je vodila Ana Mišćević, a glazbom su publiku raspjevali i rasplesali Bosutski bećari.




Osim natjecatelja i ove su godine Svetonedeljsku fišijadu pohodili brojni posjetitelji kojima je, tradicionalno, besplatno ponuđen fiš iz velikog kotla od 600 litara te šaran s rašlji po simboličnoj cijeni. Na štandovima uz jezero našli su se domaći proizvodi i rukotvorine iz svetonedeljskog kraja.






















