Grad Samobor danas je priredio svečano primanje za juniorsku momčad NK Samobor, koja je ostvarila povijesni uspjeh ne samo za Klub, već i za cjelokupnu samoborsku sportsku zajednicu. U posljednjoj utakmici kvalifikacija samoborski su nogometaši osigurali ulazak u 1. juniorsku nogometnu ligu te će od sljedeće sezone na gradskom stadionu gostovati najbolje hrvatske juniorske momčadi poput Dinama, Hajduka, Rijeke, Osijeka, Lokomotive… Ovo je prvi put u povijesti lige da predstavnik kojem je seniorska momčad u četvrtom rangu natjecanja nastupa u 1. ligi.
Uime Grada Samobora juniorima, vodstvu kluba te treneru je na ovom velikom rezultatu čestitala i priznanja uručila gradonačelnica Petra Škrobot. „Čestitam vam na vrhunskom rezultatu, drago mi je da smo se danas ovdje okupili u ovako lijepoj prilici da i na ovaj način obilježimo ovaj vaš povijesni rezultat. Želim Vam puno sreće dalje u natjecanju, pred vama je puno treninga i priprema. Trudit ćemo se i dalje biti podrška vama, klubu i čitavoj sportskoj zajednici u Samoboru. Nadam se da ćemo imati još puno ovakvih susreta na kojima ćemo slaviti ovako velike rezultate“ – istaknula je gradonačelnica Petra Škrobot.

Predsjednik Samoborskog sportskog saveza Darijo Gaća naglasio je kako mu je veliko zadovoljstvo prisustvovati na još jednom prijemu kod gradonačelnice, a ovog puta, nakon dugo vremena, zbog uspjeha nogometaša. „Čestitam na vrhunskom rezultatu igračima, treneru i vodstvu kluba. Mi koji dolazimo iz momčadskih sportova znamo koji put ste morali proći da biste došli do prve lige. U proslavi stogodišnjice kluba ovo je sjajan rezultat, to je ispravan put koji bi svi u sportu trebali slijediti, jer stvorili ste sjajan igrački kadar za dalje“ – istaknuo je Darijo Gaća poželjevši juniorima sve najbolje u novoj igračkoj sezoni, uz želju da seniori iz treće lige dođu u višu ligu.

Predsjednik NK Samobor, Mario Vojvoda zahvalio je Gradu na prijamu i podršci i naglasio da su proslavom 100. godišnjice kluba spojili tradiciju i povijest kluba s budućnošću kluba koja je sada puno blistavija, prvenstveno zahvaljujući juniorima. „Znam koliko je rada, truda i odricanja trebalo, ali bez stručnog stožera ne bi se postigao ovakav rezultat i zato vjerujem da klub ima perspektivnu budućnost. Vjerujem da će nas u tome pratiti Grad i Savez te da će juniori pomoći seniorima da uđu u viši rang. Puno je posla pred nama, a općenito je izrazito bitno što pozitivni rezultati poput ovog privlače drugu djecu sportu i time gradimo njihovu budućnost, jer im skrećemo pažnju s virtualnog svijeta te ih potičemo da se kroz bavljenje sportom okrenu radu i disciplini što će im pomoći u budućnosti, bez obzira hoće li biti profesionalni sportaši ili će raditi nešto drugo“ – istaknuo je Mario Vojvoda te rekao da ono što ostaje vječno to su druženja i prijateljske veze, a što je, uz brojne čestitke iz cijele Hrvatske koje je NK Samobor primio povodom ovog sjajnog uspjeha, potvrdila i čestitka nekadašnjeg igrača iz daleke Australije.

Trener juniorske momčadi Stanislav Kljutić zahvalio je na dodijeljenom priznanju. „Najzaslužniji su ovi dečki ovdje jer su neki od njih u subotu i u nedjelju igrali i za juniore i za seniore. Moto ove momčadi je da uvijek treba više, jače i bolje trenirati. Čeka nas velik zalogaj i neće nam biti nimalo lagano, a želja nam je da ovu momčad dignemo na još jedan viši nivo“ – naglasio je trener juniorske momčadi Stanislav Kljutić i dodao kako mu je velika čast ovim se rezultatom upisati u sportsku povijest Samobora.

Uime momčadi Gradu je na prijemu zahvalio kapetan Filip Severec istaknuvši kako je ponosan na čitavu momčad te je zahvalio treneru, vodstvu kluba i svima koji su ih podržali na putu ulaska u 1. juniorsku nogometnu ligu.
Na kraju prijema vodstvo kluba uručilo je gradonačelnici Petri Škrobot i njenom zamjeniku Petru Buriću personalizirani dres NK Samobor.
Prijemu su nazočili i zamjenik gradonačelnice Petar Burić, pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Zrinka Breglec, potpredsjednik Samoborskog sportskog saveza Mladen Vlahović kao i potpredsjednik NK Samobor, Miroslav Čarapar.

Foto: Edin Tuzlak
















