U sklopu projekta “Glas djece u održivoj zajednici”, kojeg provodi Društvo Naša djeca Opatija, uz podršku Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih, članovi XV. saziva Dječjeg vijeća Grada Opatije s mentoricama Sanjom Škorić, Antoniom Katić i Antonijom Nikolić, posjetili su u srijedu Svetu Nedelju i Dječje gradsko vijeće Grada Svete Nedelje.
Svetonedeljski su sredinu prepoznali kao pozitivan primjer odgovornog i održivog upravljanja zelenim politikama te po razvijanju ekosvijesti svojih stanovnika od najranije dobi. Susret je pozdravnim govorom otvorio Mario Pšeničnjak, zamjenik gradonačelnika Grada Svete Nedelje, a nakon toga je okupljene razveselio nastup odgojno-obrazovne skupine Dječjeg vrtića Slavuj koji su pripremili prigodnu ekoizvedbu.

U program susreta uključeni su bili i oni koji svakodnevno rade s djecom na promicanju ekološke svijesti: Davor Medvedec, član Koordinacijskog odbora Grad prijatelj djece, Karmela Jozić, ravnateljica Dječjeg vrtića, Petra Markanović, ravnateljica Osnovne škole Vladimir Deščak, Ivan Štimac, zapovjednik Vatrogasne zajednice Grada Svete Nedelje te Petra Mazić, specijalistica zaštite okoliša.

Članovi Dječjeg gradskog vijeća s voditeljicom Magdalenom Mikšić osmislili su bogat program za opatijske vijećnike. Sudjelovali su u ekološkim radionicama, radionicama financijske pismenosti i likovno-literarnim radionicama „Franovo hrabro srce“. Posjetili su zajedno i jezero Kipišće i postavili želje vezane uz održivi razvoj i zaštitu okoliša.


















