Krešo Beljak će biti HSS-ov gradonačelnički kandidat za predstojeće lokalne izbore, a kandidatkinja za njegovu zamjenicu Martina Glasnović. Predstavili su se danas prijepodne na konferenciji za medije u restoranu Samoborska klet. Konferenciji su prisustvovale i saborske zastupnice Dalija Orešković i Anka Mrak Taritaš.
Kako je izjavio Krešo Beljak, prije četiri godine se nije kandidirao za gradonačelnika jer je tada smatrao da je Samoboru dao dovoljno, misleći da je vrijeme za novu energiju. Ipak, nakon brojnih poziva građana, odlučio je ponovno se kandidirati.
-Ono što je bio izravan povod za moju kandidaturu je da je Grad nažalost u bankrotu. Od 146 milijuna eura proračuna, došli smo do toga da je gradonačelnica pokazala kako jedan od najbogatijih gradova u Hrvatskoj dovesti u bankrot. Gradonačelnica preko Gradskog vijeća traži pozajmnicu, odobrenje za kredit od 2,5 milijuna eura jer je u pitanju tekuća likvidnost. Da pojasnim, neće biti za plaće u Gradskoj upravi, u gradskim ustanovama, u dječjim vrtićima, sportskim udrugama jer novca jednostavno nema.
Beljak je govorio i o povećanju plaća čelnih ljudi u Gradu, pa je rekao da je gradonačelnica svoju plaću podignula na maksimum. -Sada bih ja mogao reći da sam licemjeran jer je i moja plaća podignuta kao saborskom zastupniku, ali to nije bila naša odluka već odluka vladajućih. Dignula je i osnovice zaposlenicima u Gradskoj upravi lažno, jer novaca nema, da bi ih “kupila” pred izbore – naglasio je Beljak.
Martina Glasnović je naglasila važnost komunikacije između građana i vlasti. -Posebno područje mog djelovanja su društvene djelatnosti, od odgoja i obrazovanja, rada s udrugama te rada s mladima. Jedan od glavnih motiva je jačanje rada mjesnih odbora i gradskih četvrti. Ono što nam je jako važno je povratak tribina gradonačelnika u sve naše odbore i gradske četvrti te poboljšanje komunikacije – kaže Glasnović.
Željko Stanec, koji je u prethodnim mandatima bio Beljakov zamjenik, a posljednje četiri godine gradski vijećnik, odlučio mu je dati podršku i svojim znanjem pridonijeti potencijalnoj gradskoj vlasti. -Grad Samobor je bio prvi u Hrvatskoj po izdavanju građevinskih dozvola. Trebalo nam je, ako je predmet bio u zakonskim okvirima, 16 dana. Danas u Gradu imate 346 zahtjeva za izdavanje građevinskih dozvola, ljudi to čekaju, čekaju za ono što trebaju dobiti u maksimalnom roku od 30 dana.
















