U subotu, 20. lipnja, u Podgrađu Podokićkom svečano je obilježen dovršetak obnove kapelice posvećene Blaženoj Djevici Mariji, Gospi Lurdskoj. Tom je prigodom služena sveta misa te blagoslovljena kapelica koja za lokalnu zajednicu ima izniman socijalni, duhovni i kulturni značaj.
Nakon niza velikih i značajnih komunalnih investicija, koje su u Mjesnom odboru Podgrađe uspješno privedene kraju, na red je došla i domena kulture te očuvanja bogate sakralne baštine kraja.
Svečano misno slavlje i blagoslov predvodio je svetomartinski župnik, velečasni Tomislav Medić, koji je istaknuo važnost očuvanja tradicije, zajedništva te brige o našim vjerskim i kulturnim spomenicima koji su stoljećima prepoznatljivi simboli ovog kraja. -Obnova ove kapelice nije samo građevinski pothvat, već i znak žive vjere te zajedništva naših mještana koji s ljubavlju čuvaju baštinu svojih predaka – naglašeno je tijekom svečanosti.
Svečanom događaju nazočio je veliki broj mještana i vjernika, koji nisu skrivali radost zbog novog sjaja ovog omiljenog mjesta molitve i okupljanja.
Vijeće mjesnog odbora i njegov predsjednik Branimir Šilobod, zahvaljuju Župi Sveti Martin pod Okićem, Gradu Samoboru i povezanim društvima te svima uključenima na višemjesečnom angažmanu oko pripreme svečanosti, a posebnu zahvalu upućuju lokalnim poduzetnicima, koji su svojim profesionalizmom, trudom i stručnošću sudjelovali u obnovi kapelice.

















