Naš mladi sugrađanin, Lovro Novosel, stekao je i treću, odlučujuću normu za titulu međunarodnog majstora u šahu i tako postao prvi Samoborac s tom titulom u povijesti grada.

U protekle dvije godine skupio je dvije norme, a kako bi došao do ove titule, na posljednjem turniru, koji se prošli tjedan, od ponedjeljka do nedjelje, 7.-13. srpnja, održavao u Zadru, došao je i do treće norme. Između 10 šahista u Zadru bilo mu je potrebno skupiti 7 od 9 bodova. Lovro ih je skupio 7. i osvojio turnir te postao međunarodni majstor.

Lovro je, inače, član Šahovskog kluba Sveta Nedelja.

















