Današnjoj akciji prikupljanja krvi, koju Gradsko društvo Crvenog križa Samobor svake godine, potkraj školske godine, priređuje za punoljetne maturante samoborskih srednjih škola, pristupilo je 26 učenika, njih 16 po prvi put te 24 učenice, od kojih 17 također prvi put. Ukupno je prikupljeno 36 doza krvi.

Riječ je o motivirajućoj akciji kojoj prethodi pripremno predavanje o važnosti, ali i načinu darivanja krvi.

Na ovaj način Crveni križ pomlađuje svoju “veliku obitelj” darivatelja krvi i omogućuje dostupnost te životno važne tekućine do koje se ni na koji drugi način ne može doći jer je se ne može umjetno proizvesti.

















