Dvodnevni folklorni program pod nazivom „Tancale bi noge naše“ i ove je godine, po 18. put, priredio samoborski Folklorni ansambl Mladost, u subotu i nedjelju, 7. i 8. rujna na Trgu Matice hrvatske. Ove su godine ugostili KUD Januševec iz Prigorja Brdovečkog i Hrvatsko kulturno-umjetničko društvo Rodoč iz Mostara, koji su u subotu predvečer na programskom podiju pokazali kako čuvaju i njeguju svoju, ali i bogatu folklornu baštinu hrvatskih tradicijskih pjesama, plesova, glazbe i igara. Nastupali su dječji i stariji ansambli, koji su svojim repertoarom prezentirali folklor od sjeverozapadne Hrvatske, preko Like, do zapadne Hercegovine.

Brojnu publiku, prepunu djece i mladih, pozdravili su na početku programa umjetnička voditeljica Mladosti Ivančica Pogrmilović i dugogodišnji predsjednik Zajednice kulturno-umjetničkih društava Zagrebačke županije Zlatko Herček.

Jučer prijepodne na istom je mjestu priređena plesna radionica za sve zainteresirane u kojoj se naučiti pokoji plesni korak te zapjevati s članovima ansambala – sudionika ove manifestacije.

















