Na današnju svetkovinu Bogojavljenja u Župi blaženog Alojzija Stepinac za Bestovje, Novake i Rakitje, središnje koncelebrirano euharistijsko slavlje predvodio je zagrebački nadbiskup, kardinal Josip Bozanić, uz domaćeg župnika i dekana Svetonedeljskog dekanata, prečasnog Božidara Cindorija, kancelara Nadbiskupskog duhovnog stola, prečasnog Marka Kovača i rektora Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa, prečasnog Željka Faltaka.
Kardinal je u svojoj homiliji podsjetio na to koliko je važno ljubiti Krista i kako On i evanđelje pripadaju svim ljudima bez obzira na rasu, jezik ili narod. “Svi narodi pozvani su biti subaštinici Isusu te slijediti evanđelje. Upravo s Božićem započinje putovanje vjere, a mudraci su ti koji su došli i vidjeli kako samo u Bogu ljudsko srce pronalazi put – rekao je Josip Bozanić.
Ovom misnom slavlju nazočili su i predstavnici Svetonedeljske garde Petra drugog Erdödyja, a misno pjevanje poznatim božićnim pjesmama animirao je zbor mladih. Cijelo bogoslužje prenosila je Hrvatska radio-televizija na svom prvom programu.
Silvija Blažević