Najbolji svjetski vozači relija u sklopu svjetskog prvenstva WRC Croatia 2021 danas i sutra voze brzinske ispite na prometnicama Samoborskog gorja i Žumberka. Potvrđen je nastup 68 vrhunskih svjetskih posada, a Hrvatska ima šestoricu predstavnika, Viliama Prodana, Martina Ravenščaka, Krešimira Ravenščaka, Ivicu Siladića, Matea Butorca i Željka Magličića. U programu relija sudjeluje više od tisuću ljudi.
Zbog ovog velikog sportskog događaja na snazi je posebna regulacija prometa na našem području, pa između 5.30 i 18 sati i 30 minuta neće biti moguće koristiti prometnice na kojima se odvija reli.
Danas se utrke voze na cestama između Ruda i Plešivice. Start prve vožnje bio je u 8 sati i 39 minuta, a druge u 15 sati i jednu minutu. Sutra će se brzinci voziti od Smerovišća i Malog Lipovca prema Jarušju i Dragonošu, pa do Breganice i Grdanjaca. Prvi brzinac na toj trasi starta u 8 sati i 29 minuta, a drugi u 14.29. Još jedan subotnji brzinski ispit vožnje održat će se između Gabrovice prema Stojdragi i Budinjaku, pa sve do Gornje Vasi. Prva utrka na tom području starta u 9 sati i 17 minuta, a druga u 15 sati i 17 minuta.
Kartu s prikazom dionica koje se zatvaraju za promet kao i popisom natjecateljskih staza možete pronaći OVDJE.
Ponovimo da zbog ovog svjetskog relija autobusna linija Samobor – Rude – Braslovje danas vozi do centra Ruda. Autobusi na relaciji Samobor – Smerovišće – Lipovec sutra će voziti samo do Smerovišća, a autobusna linija Samobor – Grdanjci – Stojdraga – Gornja Vas bit će sutra u prometu do Grdanjaca.
(foto: www.rally-croatia.com)