Samobor osvojio Kup NSS

14. kolovoza 2020.
471 Pregleda

Nogometaši Samobora osvojili su naslov pobjednika Kupa Nogometnog središta Samobor pobijedivši jučer poslijepodne na Gradskom stadionu momčad Stupnika rezultatom 3:1.

U vrlo zanimljivoj i dinamičnoj utakmici, po iznimno sparnom vremenu, Samoborci su bili uvjerljiviji, razigraniji i efikasniji od svojih protivnika te na kraju zasluženo podigli pobjednički pehar iz ruku tajnika Nogometnog središta Samobor Darka Povrženića.

Kapetan nogometaša Samobora Dario Brčić s pobjedničkim peharima

Dvostruki strijelac za Samobor bio je Štulec, a jedanput je mrežu gostiju zatresao Ivkovčić, dok je počasni pogodak za Stupnik postigao Adžemović. Samoborci su u finalnu utakmicu ušli pomalo pospano, pa su Stupnjari u prvih 20-tak minuta imali laganu terensku incijativu. No nakon vodećeg zgoditka Štuleca postignutog lijepim udarcem glavom poslije sjajnog ubačaja Ibrahimovića, domaćini su zaigrali znatno dinamičnije i kreativnije. Za drugi zgoditak Željka Štuleca najzaslužniji je rastrčani Marko Kolar koji je na sredini igrališta promiješao nekoliko gostujućih igrača i potom znalački podvalio loptu u prazan prostor samoborkom vođi navale. Štulec je tu priliku rutinirano iskoristio i sigurno matirao gostujućeg vratara Brkića.

Drugo poluvrijeme Samobor je otvorio s dvije super izgledne prilike Ivančevića i Štuleca, no u jednoj se iskazao vratar Stupnika, a drugi je udarac otišao malo iznad prečke gostujućih vratiju. Potom su se u stopostonim prilikama za povećanje vodstva našli Grgečić i Bišćan, no nisu usspjeli zatresti mrežu. Pošlo je to za nogom gostujućem Alenu Adžemoviću koji je dobro reagirao na jedan ubačaj s desne strane i savladao samoborskog čuvara mreže Filipa Štefkovića. Potvrdu pobjede Samoborcima je donio Matej Ivkovčić lijepim lob udarcem.

Kod Samoboraca svi igrači zaslužuju pohvale za dobru igru i veliko zalaganje, a posebno uz Štuleca i Ivkovčića treba istaknuti neumorne radilice Kolara, Guliša i Vujića, te mlade Ibrahimovića i Ivančevića. Matija Grgečić, koji je u 30. minuti zamijenio ozlijeđenog Galića, također je s nekoliko minijatura pokazao da prvenstvenu sezonu dočekuje maksimalno spreman. U redovima gostiju prvo ime bio je kapetan Stipe Šporčić.

Pred stotinjak okupljenih gledatelja u lijepu se nogometnu predstavu uklopila i sudačka trojka, koju su uz glavnog suca Tihomira Sopića, sačinjavale i sestre Jelena i Marijana Kumer.