Lorena Bartaković seniorska viceprvakinja Hrvatske

10. kolovoza 2020.
286 Pregleda

Proteklog vikenda održano je seniorsko pojedinačno atletsko Prvenstvo Hrvatske u Zagrebu u organizaciji Hrvatskog atletskog saveza i Atletskog kluba Agram. Na natjecanju su nastupile i dvije Samoborke koje se natječu za Agram, Lorena Bartaković i Tina Šmid.

Prvi dan, u trci na 1500 metara, Lorena je otrčala odličnu utrku i s vremenom 4.38,19 potpuno zasluženo osvojila srebrnu medalju i time postala seniorska viceprvakinja Hrvatske, iako je, prema svom godištu, još mlađa juniorka.

Tina je u istoj trci otrčala 5:06,10 i završila na četvrtom mjestu.

Drugi dan, Lorena je trčala i trku na 3000 metara i rezultatom 10:15,21 osvojila četvrto mjesto.

Nakon ovih odličnih rezultata i Lorena Bartaković i Tina Šmid odlaze na kratak, ali zaslužen odmor, a za tri tjedna čeka ih novo natjecanje u mlađeseniorskoj konkurenciji.