Detalj s utakmice Samobor - Strmec

Samoborci pobjednički u proljeće!

7. ožujka 2020.
514 Pregleda

Nogometaši Samobora pobjednički su krenuli u proljetni dio prvenstva JŽNL! Danas poslijepodne na Gradskom stadionu Samoborci su savladali Strmec iz Bedenice rezultatom 3:1, i s 12. poskočili na 11. mjesto ljestvice.

Domaćini su poveli prekrasnim zgoditkom Daria Brčića u 11. minuti, da bi u 34. minuti stoper Samobora Karlo Severec neoprezno igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, pa gosti izjednačuju rezultat zgoditkom Karla Šilinića iz opravadano dosuđenog kaznenog udarca.

U drugom poluvremenu Samobor je pojačao “gas” i redao prilike pred vratima gostiju, a jednom se zatresla i vratnica. Znatno bolju igru u drugih 45 minuta domaćini naplaćuju pogotkom Matije Grgečića s bijele točke u 70. minuti. I taj je kazneni udarac sudac Stanić potpuno opravdano dosudio nakon igranja rukom jednog obrambenog igrača Strmca pred svojim vratima.

Konačan rezultat utakmice postavlja Filip Bedeković u 85. minuti poslije krasne akcije Zvonimira Guliša i vrhunske asistencije Ivana Donalda Galića.

Trener Samobora Franjo Pužin u današnjem susretu nije mogao računati na Filipa Štefkovića, Igora Horvata, Ivana Blaževića i dvojicu japanskih nogometaša koji su zimus pristupili klubu, jer njihove registracije još nisu finalizirane. Kad se spomenuti nogometaši uključe u konkurenciju Samobor će svakako biti znatno kvalitetniji i igrački lepršaviji.

Jedina mrlja na pobjedi Samobora je crveni karton Tomislava Makaruna kojeg je bespotrebno zaslužio nakon psovanja suca pri vodstvu domaćina 2:1 u 75. minuti utakmice. Na tribinama Gradskog stadiona današnju je utakmicu pratilo tek pedesetak gledatelja, a prvo ime susreta bio je samoborski veznjak Zvonimir Guliš.

U slijedećem 17. kolu nogometaši Samobora gostovat će 15. ožujka kod momčadi Vatrogasca u Zdencima Brdovečkim.

16. kolo JŽNL

SAMOBOR – STRMEC BEDENICA  3 : 1

Gradski stadion Samobor, Gledatelja: 50

Suci: Mario Stanić, Antonio Vukadin, Dario Pranjić (svi iz Dugog Sela)

Strijelci: 1:0 Brčić (11′), 1:1 K. Šilinić (34′ – 11m), 2:1 Grgečić (70′ – 11m), 3:1 Bedeković (85′)

Crveni karton: Makarun (75′ – zbog psovanja suca)

Nogometaši TOP-a iz Kerestinca

Na startu proljetnog dijela sezone JŽNL susjedski su derbi odigrali nogometaši Rakovog Potoka i TOP-a iz Kerestinca. Nakon uzbudljivog nadmetanja, pred 200-tinjak gledatelja, bodove su osvojili Kerestinčani.

Vodeća momčad lige Sutla-Laduč osladila se gostujućim trobodom u Lomnici, a Polet je bio uspješan gost u Mičevcu savladavši domaći Klas. Ekipa Rugvica Sava s lakoćom je trijumfirala u Križu kod Sloge, dok je Vatrogasac u Zdencima Brdovečkim pobijedio Dinamo iz Jakovlja. Turopoljac je bio uspješan domaćin protiv Naftaš Ivanića, a Rakovec i Stupnik odigrali su bez pobjednika.