“Risovi” poraženi u Omišu

23. siječnja 2020.
180 Pregleda

Nakon skoro mjesec dana stanke, nastavljena su prvenstvena nadmetanja u 1. košarkaškoj ligi.

Samoborci su gostovali u Omišu kod ekipe Omiš Čagalj tours i doživjeli poraz rezultatom 92:76.

Domaćini su zaigrali gotovo u istom sastavu u kojem su u prvom dijelu natjecanja gostovali u Samoboru, jedino je umjesto Srećka Bokšića, nastupio Luka Petrašić, izuzetno snažni krilni igrač.

Prva četvrtina je protekla u stalnom vodstvu “risova”, a najveće je bilo u 9. minuti (15:22).

Uporni domaćini nisu se predavali, već su tijekom druge četvrtine stizali i prestizali prednost Samobora, da bi u 5. minuti poveli s 32:28. Samoborci potom stišću u obrani, uspijevaju u svega dvije minute okrenuti rezultat na 38:41, da bi u samom završetku četvrtine Ivan Jukić izjednačio na 41:41. U tim su trenucima Samobor predvodili Bruno Levanić-Kutni i Lovro Mandalinić sa po 11 postignutih koševa. Kod domaćina je u prvom dijelu utakmice Ivan Mimica zabio 18 koševa.

U nastavku susreta “risovi” opet imaju stalno vodstvo, no ne uspijevaju stvoriti neku veću razliku, pa ih Omiš rezultatski sustiže i četvrtina završava 61:64 u korist Samobora.

I onda u posljednjoj četvrtini – totalni pad…! Samobor početkom četvrtine ostvaruje vodstvo 61:66 i to je bilo sve što su naši košarkaši uspjeli napraviti. Nakon toga kao da su se naši momci preplašili pobjede, obrana nije funkcionirala, domaćin je bio dominantan u skoku, a i šut je prestao funkcionirati.. Dovoljno je napomenuti da je zadnja četvrtina završila rezultatom 31:12 za Omiš, tako da je konačni rezultat glasio 92:76 za domaću momčad.

Samoborce su u ovom susretu predvodili Lovro Mandalinić s 24 koša (3 trice, 8 skokova, 1 asist, 3 blokade, val. 26), Danko Branković sa 16 koševa (5 skokova, 2 oduzete lopte, 3 blokade, val. 17), Bruno Levanić-Kutni sa 11 koševa (6 skokova, 4 asista, 2 oduzete lopte, val. 11) i Filip Radulović sa 10 koševa (1 asist). Kod domaćina uvjerljivo najbolji Ivan Mimica sa 36 koševa (9 trica…!), a odlično su mu asistirali Ivan Jukić s 15 i Luka Petrašić s 10 postignutih koševa.

Slijedeću utakmicu Samobor igra u subotu, 25. siječnja od 18 sati, u SD Samobor, protiv ekipe KK Rudeš.