Uzbudljiv stolnoteniski vikend

3. prosinca 2019.
176 Pregleda

U 5. kolu Prve hrvatske lige – zapad u stolnom tenisu za žene i muškarce, stolnotenisačice Samobora gostovale su u Baškoj Vodi kod ekipe Uranie i izgubile rezultatom 4:0.

Stolnotenisači Samobora su kao domaćini, u prvom meču protiv drugoplasirane ekipe lige, Velike Gorice Stanfar, odigrali dobro i pobijedili s 4:2. Jalžabetić je zabilježio dvije pobijede, a Petar Znika i Kantoci po jednu. U drugom susretu kola, protiv momčadi Zagreba, nakon lošeg otvaranja i gubitka 0:2, Petar Znika uspijeva smanjiti rezultat na 1:2. U igri parova, nakon set lopte u prvom setu, koju domaći igrači ne realiziraju, meč odlazi na stranu gostiju. Jalžabetić uspijeva smanjiti rezultat na 2:3, no opet u neizvjesnom zadnjem dvoboju gosti i po treći put dobivaju peti set za 3:2 te zasluženo završavaju susret u svoju korist rezultatom 4:2. Ovim rezultatima Samoborci su preskočili Velikogoričane i trenutno se nalaze na drugom mjestu prvenstvene ljestvice.

Za tjedan dana igra se posljednje 6. kolo jesenskog dijela lige. Samoborke ugošćuju ekipe Jaske i Svete Nedelje-Novaka, dok muška ekipa gostuje u Zadru kod prvoplasiranog Donata.