8 medalja s Kupa Like

2. prosinca 2019.
116 Pregleda

U Sportskoj dvorani Sutinska vrela u Podsusedu u subotu je na tradicionalnom Međunarodnom judo turniru Kup Lika, u organizaciji istoimenog kluba iz Zagreba, nastupilo i 15 natjecatelja Judo kluba Profectus Samobor koji su osvojili 8 medalja. Prvakinja Hrvatske u uzrastu mlađih kadetkinja, Nina Cvjetko, ni ovoga puta nije dopustila iznenađenje. Sigurno, s tri pobjede, osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 48 kilograma. Srebrna je bila njezina sestra Jana Cvjetko u uzrastu djevojčica do 14 godina, kao i Fredi Pavlović u uzrastu dječaka do 12 godina. Brončane medalje u uzrastu mlađih kadeta osvojili su Lovro Vitko i Dora Hrkec, u uzrastu do 14 godina Nika Slaček i Teo Bošković te Marko Ćurić u uzrastu do 12 godina. Ukupno je na Kupu Like sudjelovalo 599 judaša iz 77 klubova iz Austrije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Grčke, Italije, Rusije, Slovenije, Srbije i Hrvatske.