“Risovi” bez Žorića do drugog poraza

18. studenoga 2019.
174 Pregleda

Košarkaši Samobora upisali su drugi poraz u nizu. Nakon neočekivanog domaćeg poraza od Bosca, u 7. kolu 1. Hrvatske lige od “risova” je bolja bila Pula 1981. Susret je završio 89:70 za domaćina koji je iskoristio činjenicu da je Samobor igrao bez svog najboljeg igrača, Luke Žorića. Do poluvremena su se “risovi” još držali, nakon 20 minuta rezultat je bio izjednačen, ali 3. četvrtinu domaćin dobiva sa 28:14 i odlazi na nedostižnu razliku koju su do kraja još i povećali za 5 koševa.
Lovro Mandalinić zabio je 22, Bruno Levanić-Kutni je dodao 19, a Filip Radulović 14, a kod domaćina najraspoloženiji je bio Matija Bilalović sa 25 koševa.
U ostalim susretima 7. kola: Bosco – Ribola Kaštela 103:98, Cedevita Junior – Universitas 86:85, Zapruđe – Dubrovnik 65:72 i Jazine Arbanasi – Omiš Čagalj Tours 76:72 dok je susret Sesvete – Rudeš odgođen.
Na ljestvici Jazine imaju 14 bodova, Samobor je na 12, a Pula na 11. U 8. kolu Samobor na svom parketu dočekuje Cedevitu Junior dolazeće subote.