Berba judaških medalja na Kupu Jaske

11. studenoga 2019.
176 Pregleda

Na 20. po redu Judo cupu Jaska 2019., na kojem je nastupilo 544 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije, Rumunjske i BiH, bila je i ekipa Judo kluba Samobor sa svojih 40 natjecatelja u uzrastima U8, U10, U12, U14 i U16. Osvojili su 8 zlata, 7 srebra i 7 brončanih medalja. Zlata su osvojili: Ivano Šojat, Lovro Špoljarić, Anja Tomičić, Luka Rubrik Šehić, Lana Marić, Matea Vidak, Luka Smirčić i Petra Jovanović. Do srebra su došli: Marko Vujica, Lana Korovljević, Lorena Josić, Leon Antolin, Karla Kolman, Vita Lencur i Helena Medved. Bronce su zaslužili: Andrej Paladinić, Vanja Svečnjak, Petra Vidak, Karlo Prevendar, Mihael Sučić, Arian Marković i Marko Smirčić. Vodili su ih treneri Josip Šančić, Dora Bortas i Valerije Makarun. U ekipnom poretku Judo klub Samobor zauzeo je 1. mjesto ispred Zagrebačke judo škole i Judo kluba Black Belt.

Subota je bila uspješna i za Judo klubom Okami koji je u Jastrebarskom nastupio sa 6 judaša koji su osvojili 7 medalja i 2 trofeja za najbolje natjecatelje uzrasta. Zlatno se našlo oko vrata Ane Vite Šlatke, Nikoline Šlatke (najbolje natjecateljice turnira u uzrastu U12) i Iris Marie Šlatke, koja je natjecanje završila i s osvojenim trofejem za najbolju natjecateljicu uzrasta U14. Nikolina Šlatka je nastupila i u starijem uzrastu U14 te i tamo stala na najvišu stubu postolja. Srebro je osvojila Lana Juric, a bronce Matej Dutković i Šimun Klepić. Treneru Dubravku Šlatki u vođenju ekipe pomagao je Tomislav Dömötörrfy.

Na Kupu Jaske natjecao se i Judo klub Sakura iz Svete Nedelje sa 16 natjecatelja u uzrastima U8, U10 i U12 te osvojio 4 srebra i 4 bronce. Srebro oko vrata nose Sara Jakopec, Luka Bukaić, Luka Vidović i David Žgalin, a bronce su izborili Nina Sadrić, Hrvoje Matec, Sven Majdak i Lavi Filipović.