Risovi slavili u dvoboju neporaženih momčadi prvenstva

2. studenoga 2019.
431 Pregleda

Košarkaši Samobora upisali su u subotu, 2. studenog vrijednu pobjedu u derbiju 5. kola 1. Hrvatske lige. U dvoboju dviju neporaženih momčadi dosadašnjeg dijela prvenstva “risovi“ su protiv Ribola Kaštele slavili sa 84:69.

Iako konačni rezultat sugerira jednosmjeru utakmicu, susret u Sportskoj dvorani Samobor bio je rezultatski otvoren sve do posljednje četvrtine u koju se ušlo rezultatom 65:59. No u završnih 10 minuta momci Zdravka Radulovića dižu agresivnost u obrani, ostavljaju goste bez koša iz igre pune 4 minute, a Luka Žorić ulazi u puni ritam te on i Škara u napadu realiziraju većinu napada pa je 3 minute prije kraja prednost Samobora stigla i do 20 razlike, na 82:62. Istaknuti treba da je momčad Samobora do ove pobjede došla bez svog drugog strijelca Lovre Mandalinića.

Najučinkovitiji u redovima Samobora bio je Josip Škara s 28 koševa uz 10 skokova i 8 asistencija, Luka Žorić zabio je 24 uz 7 skokova i 4 asistencije, a Nikola Ivanković je dodao 15 uz 4 skoka. Kod gostiju Ivan Svalina je zabio 22, a uz njega je još jedini dvoznamenkasti bio Mario Krešić.
Za tjedan dana, u 6. kolu Samobor ponovno igra domaću utakmicu, u Sportskoj dvorani Samobor protivnik će im biti Bosco.