Universitas – Samobor 65:84 – “risovi” i dalje bez poraza

28. listopada 2019.
192 Pregleda

Košarkaši Samobora su u susretu 4. kola 1. Hrvatske lige u Splitu pobjedili momčad Universitas i to s 84:65. Prva četvrtina prošla je u izjednačenoj igri da bi u drugoj “risovi” ubacili u brzinu više i ograničili domaćine na samo 9 koševa, dok su zabili 22.
U drugom poluvremenu Samobor je još podigao prednost da bi završnica prošla uz mali broj koševa, odnosno posljednja četvrtina završila je 13:9 za Samobor.
“Risove” su u ovoj utakmici predvodili Žorić sa 26 koševa i 12 skokova, Mandalinić je dodao 20, a Škara je sa 11 postignutih koševa bio treći dvoznamenksati. U redovima Universitasa kapetan Bruno Rebić zabio je 15, a Ivan Perasović je dodao 14.
U ostalim susretima Ribola Kašetela – Kesevete 76:69, Rudeš – Pula 98-80, Omiš – Cedevita Junior 87-81, Jazine – Zapruđe 113:73 i Dubrovnik – Bosco 83:77.
Na ljestvici Jazine i Samobor imaju maksimalnu učinak, dok su korak iza Kaštela, Pula i Omiš.
Slijedeću utakmicu košarkaši Samobora igraju u subotu, 2. studenog u 18 sati, u SD Samobor, protiv ekipe KK Ribola Kaštela, što će biti pravi košarkaški derbi.