“Risovi” nadigrali i “gospare”: Samobor – Dubrovnik 83:77

19. listopada 2019.
410 Pregleda

Košarkaši Samobora upisali su i treću pobjedu u nizu na startu prvenstva 1. Hrvatske košarkaške lige. Sa 83:77 slavili su protiv momčadi Dubrovnika u subotu, 19. listopada u Sportskoj dvorani Samobor.
Početak utakmice najavio je da bi “risovi” mogli upisati nove bodove bez prevelike drame jer su u susret ušli furiozno i poveli sa 28:12, međutim do poluvremena se Dubrovčani vraćaju u igru, u jednom trenutku i na samo minus 1 da bi se na odmor ipak otišlo sa 45:38 za domaće.

Drugo poluvrijeme prolazi u stalnoj prednosti “risova” koji u nekoliko navrata odlaze na 10ak razlike, međutim uporni Dubrovčani na početku posljednje četvrtine dolaze na samo 4 koša zaostatka, a tada Lovro Mandalinić veže dvije trice uz koš Luke Žorića i Samobor odlazi na 72:60. Međutim, umjesto lagane završnice Dubrovčani se opet približavaju i u posljednju minutu ulaze s aktivnim zaostakom, stižu ponovno na minus 4, na 77:73. Međutim, sve nade gostiju ugasio je tricom Josip Škara pa se u završnici, kroz slobodna bacanja, stiglo do konačnih 83:77.

U redovima Samobora najučinkovitiji je bio Lovro Mandalinić sa 28 koševa uz trice 7/11 i 7 skokova, Luka Žorić ponovno je imao dvostruki dvoznamenkasti učinak uz 19 koševa i 11 skokova čemu je prirodao i 7 asistencija uz svih 40 minuta provedenih u igri, a Josip Škara je wwwzabio 18 uz 6 asistencija i 8 skokova. Kod Dubrovčana Petar Dubelj je zabio 26, Ivan Vodopija je dodao 15, a Vlaho Raguž je zabio 10 koševa.

Trener Samobora Zdravko Radulović u ovom susretu nije koristio Levanića, koji se priključio momčadi prije 10ak dana i još nije u potpunosti spreman, a unatoč početne tri pobjede trener Samobora kaže da nije do kraja zadovoljan igrom jer smatra kako se utakmice moglo i puno lakše dobiti te da je previše oscilacija u igri, no da vjeruje kako će se to u budućnosti popraviti.