Detalj s utakmice Samobor - Tondach (foto: Daniel Cvetković)

Samoborci promašivali nemoguće

10. travnja 2019.
610 Pregleda

U 21. kolu IV NL-središte Zagreb nogometaši Samobora doživjeli su novi domaći poraz, ovaj puta od momčadi Tondacha iz Bedekovčine, rezultatom 0:2!

Gosti su od prve minute postavili čvrsti obrambeni blok strpljivo čekajući priliku iz kontranapada, a to je nogometašima Samobora značajno otežavalo razvoj smišljenih, napadačkih akcija. Međutim, u 14 minuti gledamo prekrasnu akciju Brujića i Puškarića nakon koje Kostanjski dobiva loptu na 8 metara, ali umjesto u gol puca po podu, točno u vratara. Dvije minute kasnije na lijevoj strani lijepo kombiniraju Čerkez i Ibrahimović, lopta dolazi do Šarića koji iskosa puca u donji desni kut, ali Družinec ponovo brani.

U 25. minuti kapetan domaćina Brujić s centra kreće u solo prodor, prolazi u pravom malom slalomu 6 protivničkih igrača kao od šale, šalje dugu loptu u for na lijevu stranu prema Ibrahimovoću koji izvrsno centrira, lopta prelazi preko svih igrača u skoku, i pada na nogu usamljenog Marune na drugoj stativi.  Gol gostiju je praktički prazan, ali nepreciznim volejem Maruna šalje loptu nebu pod oblake.

Bilo je samo pitanje trenutka kada će se “otvoriti”. U 35 minuti Brujić ostaje sam na 18 metara, ali loše puca. Isto je ponovio i Maruna 5 minuta kasnije. U 44. minuti susreta Puškarić kreće u silovit i brz prodor po desnoj strani, nezaustavljivo dolazi u priliku za centaršut Brujiću, koji sjajno prima loptu i puca po podu par centimetara od desne stative. Bilo je to sadržajno poluvrijeme u kojem je momčad Samobora morala voditi s 3 – 4 pogotka razlike.

Drugo poluvrijeme počelo je vrhunskim nabacivanjem Horvata iz kornera, Severec je u trolistu naših nogometaša koji su išli na tu loptu bio najviši, odlično udara loptu glavom, ali gol vratara Družineca bio je začaran, pa lopta odsjeda na prečki. Devet minuta nakon toga Maruna sjajno prolazi po desnoj strani, centrira u peterac, a Kostanjski ostaje kratak i ne uspijeva loptu napokon pospremiti u mrežu.

Što se tiče Samobora, to je bilo to za ovu utakmicu. Ušlo se u razdoblje od 10 minuta u kojima su gosti nanjušili svoju priliku, a utakmica je poprimila već nebrojeno mnogo puta viđen scenarij ove sezone. Najprije iz kontre Merlin “na silu” uspijeva strpati loptu za 0:1 u 62. minuti, a u 75. Mlinarić s 18 metara prekrasno zabija za konačnih 0:2. Valja spomenuti kako je u sudačkoj nadoknadi gostujuća momčad mogla doći i do trećeg pogotka.

Daniel Cvetković

Rezultati 21. kola IV NL-središte Zagreb:

SAMOBOR – TONDACH  0 : 2 (Merlin, Mlinarić)

BISTRA – MLADOST PETRINJA  0 : 0

GRADIĆI – ODRA  2 : 1 (Pralas 2 / Dodić)

SAVA STRMEC – GAJ MAČE  3 : 0 (Cvetković, Mršić, Novoselec)

MOSLAVINA – VRAPČE  1 : 7 (Bača / Ćibarić 4, Fajdiga 2, K. Belak)

CROATIA HRASTJE – DINAMO (OO)  3 : 1 (Bičak 2, Obad / Janječić)

SEGESTA – ZELINA  2 : 1 (Galonja, Ninčević / Horvat)

KARLOVAC 1919 – MLADOST ZABOK  5 : 3 (Mamić 2, Jaković, Pausić, Turkalj / Tisanić, Frljužec, Krajačić)