Detalj s utakmice Bistra - Samobor

Bistra slomila Samobor u smiraj utakmice

18. ožujka 2019.
688 Pregleda

Nogometaši Samobora poraženi su na gostovanju u Bistri od istoimenog domaćina rezultatom 3:1, no prema prikazanoj igri i stvorenim prilikama zaslužili su osvojiti barem bod. Iako je Bistra trećeplasirani sastav lige, a Samobor na dnu ljestvice, kad zbrojimo sve što smo vidjeli prošle nedelje na stadionu u Bistri, Samoborci su propustili šansu iznenaditi favoriziranu domaću momčad.

Već u uvodnim minutama utakmice Kostanjski je izvrsno pucao s 10-tak metara, no odlični vratar Đurđek ukrotio je njegov udarac. Potom je i Puškarić odlično probio desni bok i uputio izvsratn prizemni ubačaj, no suigrači su zakasnili reagirati pa je i ta prilika otišla u nepovrat. Domaćini dolaze u vodstvu u 25. minuti kad Kukec s lijeve strane izvodi slobodan udarac točno na glavu Ištuka, a on loptu proslijeđuje nečuvanom Štulecu, koji je klizećim startom ugurava u samoborsku mrežu. Ostaje dojam da je u ovoj situaciji vratar Braje trebao bolje reagirati. Četiri minute kasnije još jedna lijepa akcija domaćih no udarac Vračevića završava na vratnici.

Samobor se ne predaje pa u 38. minuti raspoloženi Šarić sjajno s desne strane ubacuje za Kostanjskog a njemu nije nimalo teško s dva-tri metra pogoditi praznu mrežu za izjednačenje rezultata.

Nakon odmora Bistra igra znatno angažiranije, ali bez opasnije prijetnje po gol Samobora. Iz jedne brze kontre Brujić dolazi u priliku matirati Đurđeka ali puca iznad vratiju. Malo zatim opet je na sceni samoborski kapetan. Iz slobodnog udarca s dvadesetak metara velemajstorski pogađa preko živog zida, no lopta udara u spojnicu stative i prečke.

A onda slijede trenuci odluke. U 75. minuti Vračević s desne strane prolazi Puškarića, ulazi u šesnaesterac i Petruša ga neoprezno ruši. Sudac Mihaljinec opravdano pokazuje na bijelu točku, a Vračević je smiren i siguran realizator za vodstvo Bistre. Tri minute poslije nakon još jednog ubačaja Bistrana s lijeve strane Braje kratko boksa loptu točno na nanoge Josipa Matoševića, a ovaj prekrasnim prizemnim udarcem s 18-taka metara pogađa donji desni ugao samoborske mreže za konačnih 3:1.