Novi objekt na groblju Otruševec (23. svibnja 2019. 12:38)
Proslava 21. rođendana PK Scout (23. svibnja 2019. 12:28)
Poljska delegacija posjetila Samobor (23. svibnja 2019. 12:07)
Mažoretkinje Unity S uspješne u Novalji (23. svibnja 2019. 12:01)
Voda je pitka! (23. svibnja 2019. 11:27)
Top pregazio Rakov Potok (22. svibnja 2019. 18:21)
Isključenja struje 23. i 24. svibnja (22. svibnja 2019. 18:05)
Bregana u Maroku (22. svibnja 2019. 17:50)

Karatašice iz Bregane – školske prvakinje Hrvatske

12. ožujka 2019.
292 Pregleda

Učenice Osnovne škole Milana Langa iz Bregane sjajnim su nastupom ponovile prošlogodišnji uspjeh i opet osvojile prvo mjesto i zlatne medalje na drugom Otvorenom prvenstvu školskih sportskih društava osnovnih škola u karateu, koje se održalo u Đurđevcu. Ovaj rezultat je veliko priznanje za mlade sportašice, članice Karate kluba Bregana, koje će i sljedeće godine sigurno biti u najužem krugu za visoki plasman. Pojedinačno, najuspješniji nastup imala je Tina Kos koja je osvojila prvo mjesto u kategoriji učenica do 40 kg, a odlične borbe prikazale su i Emilija Mustafić, Nika Zorko i Irina Pjajčik koje su bile druge u svojim težinskim kategorijama. Važne bodove osvojile su i Alisa Jurjević i Mia Lovreković te Mia Fauković (članica Karate kluba Samobor).

Dečki iz Osnovne škole Milana Langa zauzeli su 13. mjesto, a u ekipi su bili Tin Svinjarić te Filip i Petar Žučko.

Voditelj ekipa bio je trener Karate kluba Bregana Goran Romić.

Na ovom školskom prvenstvu sudjelovalo je 37 škola (20 u ženskoj i 17 u muškoj konkurenciji) i oko 200 učenika i učenica. Uvjet za nastup škole bio je da imaju ekipu od minimalno 3 do 9 učenika ili 3 do 7 učenica koje treniraju karate u nekom od karate klubova. Na osnovi postignutih pojedinačnih rezultata na ovom natjecanju, zbrajaju se bodovi za pojedinu školu.