DRUGA LIGA CENTAR, 16. kolo

Mladost – Samobor 73:85 (24:46)
(12:13, 12:33, 26:17, 23:22)

SAMOBOR: Marko Šilobod 20, Lovro Mandalinić 19, Vanja Miletić 16, Bruno Levanić-Kutni 10, Mateo Gionechetti-Prahin 6, Bruno Srabotnak 5, Dario Gazić 4, Josip Škara 3, Luka Žilić 2, Karlo Filipović; TRENER: Marin Sedlar.

U vrlo tvrdom početku utakmice i vodstvu domaćina u 6. minuti igre od 6:0 Samoborcima tek jedanaesti pokušaj ulazi u koš, ni, ipak, uspijevaju minimalno dobiti prvu četvrtinu s košem razlike. Druga četvrtina u odnosu na prvu bila je prava rapsodija. Nakon odličnih obrana samoborski košarkaši u dva poteza rješavaju efekno kontranapade te serijom ubačaja na poluvrijeme odlaze s 22 koša razlike, 46:22.

U drugom dijelu domaćini na sve načine pokušavaju preokrenuti rezultat, ali razigrani Samoborci im ni u jednom trenutku ne dopuštaju da smanje razliku na manje od 10 koševa te na kraju zasluženo pobjeđuju.

Dolazeće subote, u 17.30. Samobor u derbiju kola, u utakmici za drugo mjesto, ugošćuju ekipu Zapada iz Zagreba.

(fotografija preuzeta s web stranice KK Samobor)