220 karateka iz 13 zemalja svijeta na Kupu Domenice

11. ožujka 2019.
Komentari isključeni
416 Pregleda

16. Kup Domenice u organizaciji Kyokushin karate kluba Domenica Sveta Nedelja okupio je u subotu u sportskoj dvorani svetonedeljske osnovne škole Vladimira Deščaka 220 natjecatelja iz 13 zemalja i to iz Austrije, Italije, Nizozemske, Njemačke, Mađarske, Poljske, SAD-a, Slovačke, Slovenije, Srbije, Švicarske, Ukrajine te Hrvatske.

U prijepodnevnom dijelu turnira održano je natjecanje u katama na dva tatamija na kojem je nastupilo 58 natjecatelja u 8 kategorija od limača do seniora. Nakon svečanog otvorenja turnir se nastavio na četiri tatamija natjecanjem u borbama gdje je nastupilo 185 natjecatelja u 36 kategorija.

Samoborski i svetonedeljski kyokushin predstavljali su klubovi Bregana DIV, Feniks Rude, Fortis Samobor, TNT Samobor, Mas. Oyama Strmec i domaćin klub Domenica Sveta Nedelja.

Turnir je otvorio Hrvoje Frankić, zamjenik župana Zagrebačke županije, a nazočnima se uime Grada Svete Nedelje obratio predsjednik Gradskog vijeća Matej Vrdoljak. Svečanom otvaranju nazočili su i ravnatelj škole Ivica Pavlić, predsjednik Sportske zajednice grada Svete Nedelje Zoran Žitković, dopredsjednik Drago Skledar i članica Izvršnog odbora Irena Lacković. Među nazočnima bio je i Marijan Jurić, nekadašnji predsjednik ove i županijske sportske zajednice te Mate Bilobrk, zapovjednik Antiterorističke jedinice Lučko te instruktori Nikola Flanjak i Tomislav Bošnjak. Otvaranje turnira svojim su nastupom uveličale Svetonedeljske mažoretkinje.

Pokrovitelji turnira bili su Grad Sveta Nedelja, Zavod za hitnu medicinu Zagrebačke županije, Zajednica športskih udruga i saveza Zagrebačke županije, Sportska zajednica grada Svete Nedelje, Turistička zajednica Zagrebačke županije i Svete Nedelje, a turnir su pomogli i Bieresdorf d.o.o., AWT d.o.o., Insako d.o.o., Jamnica d.d., Atlantic Trade d.d., Coca-Cola HBC, Auspuh Lastovčić d.o.o. te Caffe bar Domenica.

Medijski pokrovitelji turnira bili su: Radio SVN, Nova svetonedeljska panorama, Svetonedeljski list, Glasnik SSN i Radio Samobor.

U nastavku pogledajte rezultate 16. kupa Domenice, a album fotografija nalazi se na FB stranici Karate Kyokushinkai Croatia.

Rezultati 16. kupa Domenice:

KATE

Limači 2012/2009
1. Laszlo Bene – Warriors Team Mađarska
2. Luka Kucan – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska
3. Zente Garamszegi – Warriors Team Mađarska
4. Adam Baranya – Kisujszallasi SE Mađarska

Limačice 2012/2009
1. Kata Szokonya – Warriors Team Mađarska
2. Julijana Golubić – Domenica Sveta Nedjelja Hrvatska
3. Lucija Borovec Kerman – Fortis Samobor Hrvatska
4. Laura Bućan – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

Kadeti 2008/2005
1. Armand Balogh – Kisujszallas SE Mađarska
2. Alen Ćosić – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska
3. Borna Ivančić – Mas. Oyama Zagreb Hrvatska
4. Tamas Grob – Warriors Team Mađarska

Kadetkinje 2008/2005
1. Virag Kocsis – Seiken STKE Mađarska
2. Julia Pobidel – Wyciszkiewicz Dojo Poljska
3. Barbara Jurinec – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska
4. Aleksandra Wyciszkiewicz – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

Juniori 2004/2001
1. Miklos Maj – Seiken STKE Mađarska
2. Bruno Stojanović – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska
3. Levente Magyar – Karcagi SE Mađarska
4. Laszlo Kalocsai – Satoraljaujhely Mađarska

Juniorke 2004/2001
1. Boglorka Lucson – Seiken STKE Mađarska
2. Eszter Kocsic – Seiken STKE Mađarska
3. Magdalena Siudek – Wyciszkiewicz Dojo Poljska
4. Kamila Nalberska – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

Seniori 2000>
1. Andras Susko – Satoraljaujhely Mađarska
2. Luka Sekelj – Fortis Samobor Hrvatska
3. Gyorgy Raczko – Kisujszallasi SE Mađarska
4. Tomislav Božić – Fortis Samobor Hrvatska

Seniorke 2000>
1. Simone Gyarmati – Karcagi SE Mađarska
2. Ana Skukan – Fortis Samobor Hrvatska
3. Zita Herczegh – Seiken STKE Mađarska
4. Ana Rošić – FCKKS Srbija

BORBE

Ml. limači 2012/2011 -30kg
1. Noa Čić – Feniks Rude Hrvatska
2. Oliver Heide – KDK Austrija
3. Aba Bator Kovacs – Sarospataki SE Mađarska
4. Benjamin Hauser – Kenbukai Italija

Ml. limači 2012/2011 +40kg
1. Leonard Štajnkler – Feniks Rude Hrvatska
2. Roko Drešar – Feniks Rude Hrvatska

Ml. limačice 2012/2011 -30kg
1. Linda Jančović – Oyama Dojo Gabčikovo Slovačka
2. Leona Sitta – Feniks Rude Hrvatska
3. Gal Nora Vivien – Sarospataki SE Mađarska

St. limači 2010/2009 -35kg
1. Levente Furko – Kisujszallasi SE Mađarska
2. Laszlo Bene – Warriors Team Mađarska
3. Zente Garamszegi – Warriors Team Mađarska
4. Helios Muizebelt – KDK Austrija

St. limači 2010/2009 -45kg
1. Botond Biro – Akaryu Dojo Mađarska
2. Luka Hasanagić – Feniks Rude Hrvatska
3. Maxim Murn – Kempo Arnis Slovenija
4. Bennet Stahlheber – Kenbukai Italija

St. limači 2010/2009 +45kg
1. Lan Kincl Skube – Kempo Arnis Slovenija
2. Luka Marinčić – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska
3. Karlo Drakšić – Mas. Oyama Zagreb Hrvatska
4. Thomas Tomašković – Feniks Rude Hrvatska

St. limačice 2010/2009 -30kg
1. Lana Miloševič – Kyokushin-Kan Srbija
2. Laura Garašić – Mas. Oyama Zagreb Hrvatska
3. Lana Marić – Fortis Samobor Hrvatska

St. limačice 2010/2009 -40kg
1. Eva Podkrižnik – Kempo Arnis Slovenija
2. Kata Szokonya – Warriors Team Mađarska
3. Alja Pajk – Kempo Arnis Slovenija
4. Kyra Marković – Kempo Arnis Slovenija

Ml. kadeti 2008/2007 -40kg
1. Tamas Grob – Seiken STKE Mađarska
2. Zsombor Szabo – Warriors Team Mađarska
3. Bartosz Nazim – IBK Poljska
4. Kornel Ceglinski – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

Ml. kadeti 2008/2007 -50kg
1. Peter Antal – Akaryu Dojo Mađarska
2. Oleksandr Rohovyi – AKKA Ukrajina
3. Adam Bednarczyk – Wyciszkiewicz Dojo Poljska
4. Niko Stojanović – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

Ml. kadeti 2008/2007 +50kg
1. Bruno Kolar – Mas. Oyama Strmec Hrvatska
2. Balogh Csaba – Marossy Dojo Mađarska
3. Mikolaj Mizerski – KDK Austrija

Ml. kadetkinje 2008/2007 -35kg
1. Alicja Sala – Wyciszkiewicz Dojo Poljska
2. Julia Pobidel – Wyciszkiewicz Dojo Poljska
3. Natalie Wang – KDK Austrija

Ml. kadetkinje 2008/2007 -45kg
1. Laura Jančović – Oyama Dojo Gabčikovo Slovačka
2. Ira Trontelj – Kempo Arnis Slovenija
3. Elena Ladović – Mladost Suhopolje Hrvatska
4. Simena Moos – IFK Švicarska

Ml. kadetkinje 2008/2007 +45kg
1. Viktoria Štefović – Fortis Samobor Hrvatska
2. Doris Zuparić – Kempo Arnis Slovenija

St. kadeti 2006/2005 -50kg
1. Igor Kijak – Wyciszkiewicz Dojo Poljska
2. Daniil Kurnet – UKKA Ukajina
3. Sandro Kuster – IFK Švicarska
4. Gal Csaba Patrik – Sarospataki SE Mađarska

St. kadeti 2006/2005 -60kg
1. Balazs Turcsanyi – Satoraljaujhely Mađarska
2. Alen Ćosić – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska
3. Matic Potočnik – DBV Bushido Slovenija
4. Sergej Gvadjeva – Kempo Arnis Slovenija

St. kadeti 2006/2005 +60kg
1. Pawel Grobelny – IBK Poljska
2. Mark Radovičević – Kempo Arnis Slovenija
3. Borna Ivančić – Mas. Oyama Zagreb Hrvatska
4. Nick Muller – IFK Švicarska

St. kadetkinje 2006/2005 -40kg
1. Angela Egil – IFK Švicrska
2. Tea Hren Pavlin – Kempo Arnis Slovenija

St. kadetkinje 2006/2005 -50kg
1. Virag Kocsic – Seiken STKE Mađarska
2. Nika Kincl Skube – Kempo Arnis Slovenija
3. Viktoria Klemenčić – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska
4. Sara Vidak – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska

St. kadetkinje 2006/2005 +50kg
1. Evie van der Burgh – F en F Nizozemska
2. Sara Antal – Akaryu Dojo Mađarska
3. Lara Krašovec – Kempo Arnis Slovenija
4. Lara Mijatov – Kempo Arnis Slovenija

Ml. juniori 2004/2003 -60kg
1. Oleksii Krasylnikov – UKKA Ukrajina
2. Oleksii Stadnik – UKKA Ukrajina
3. Jelle van Ee – F en F Nizozemska
4. Dorijan Škiljan – Feniks Rude Hrvatska

Ml. juniorke 2004/2003 -55kg
1. Alexandra Kovacs – Fighter SE Mađarska
2. Sofija Jelovac – FCKKS Srbija

Ml. juniorke 2004/2003 +55kg
1. Andrea Milošević – Kyokushin-Kan Srbija
2. Nika Šemeš – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska
3. Kamila Nalberska – Wyciszkiewicz Dojo Poljska
4. Lea Bišćan – Bregana DIV Hrvatska

St. juniori 2002/2001 -65kg
1. Miklos Maj – Seiken STKE Mađarska
2. Bence Szabo – Sarospataki SE Mađarska
3. Jakub Dwojak – Wyciszkiewicz Dojo Poljska

St. juniori 2002/2001 -75kg
1. Mate Liptak Gallo – Horvath Dojo Mađarska
2. Josip Novosel – TNT Samobor Hrvatska
3. Zalan Turcsanyi – Satoraljaujhely Mađarska
4. Max Norsky – IFK Švicarska

St. juniori 2002/2001 +75kg
1. Asif Haidary – MTV Minhen Njemačka
2. Nik Radovičević – Kempo Arnis Slovenija
3. Bruno Stojanović – Domenica Sveta Nedelja Hrvatska
4. Aron Kovacs – Sarospataki SE Mađarska

St. juniorke 2002/2001 +60kg
1. Boglarka Lucsan – Seiken STKE Mađarska
2. Daria Kuszak – IBK Poljska

Ml. senori 2000/1999 -70kg
1. Jozsef Arvai – Fighter SE Mađarska
2. Arif Haidary – MTV Minhen Njemačka

Ml. senori 2000/1999 -80kg
1. Abel Buza – Sarospataki SE Mađarska
2. Marko Ristić – DBV Bushido Slovenija

Ml. senori 2000/1999 +80kg
1. Zoltan Kotuly – OKKKSZK IBK Mađarska
2. Tomislav Božić – Fortis Samobor Hrvatska

St. seniori ”B” 1998> -80kg
1. Rok Popit – DBV Bushido Slovenija
2. Fabio Raminelli – Kenbukai Italija
3. Miloš Žujović – DBV Bushido Slovenija

St. seniori ”B” 1998> +80kg
1. Karlo Belko – Mas. Oyama Zagreb Hrvatska
2. Nino Jelnikar – Kempo Arnis Slovenija

St. seniori ”A” 1998> -80kg
1. Serji Solomonian – KDK Austrija
2. Paul Baidenmann – F en F Nizozemska
3. Christian Kronsteiner – Strasshof Austrija

St. seniori ”A” 1998> +80kg
1. Lukas Prem – KDK Austrija
2. Max Bornschle – MTV Minhen Njemačka
3. Jorg Vochetzer – MTV Minhen Njemačka
4. Matteo Brescanzin – Kenbukai Italija

St. seniorke ”A” 1998> -65kg
1. Julia Lemikh – KDK Austrija
2. Dora Velmovszki – Sarospataki SE Mađarska

St. seniorke ”A” 1998> +65kg
1. Claudia Szerezla – Fighter SE Mađarska
2. Chenge Toth – Warriors Team Mađarska

Edi Kirschenheuter

Novinarstvom se bavi od 1976. godine. Za Radio Samobor i Samoborske novine počinje raditi 1987. Bio je suradnik-dopisnik Sportskih novosti i Večernjeg lista, te urednik i novinar Radija SVN i Svetonedeljske panorame. Povremeno surađuje s drugim medijima, od Zagreba, preko Dubrovnika, do Sydneya.

Komentari nisu dopušteni.