Rudari došli do vrijednih bodova protiv Varaždinaca

4. ožujka 2019.
343 Pregleda

U nervoznoj i rastrganoj utakmici rukometne Premijer lige Rudari su u subotu pobijedili momčad Varaždina s 31:30. Bolje su krenuli gosti, ali je poluvrijeme završilo neriješeno, 14:14. Nakon 10-ak minuta igre u drugom dijelu, gosti odlaze na +3, no u 49. minuti događa se ključni trenutak kad gostujući igrač Špruk radi “medvjeđu uslugu” svojoj momčadi, nepotrebno je grubo faulirao Runtasa uz samu aut liniju pa je došlo do sukoba među igračima što su suci razriješili crvenim kartonima Špruku i Štajnkleru.

To je dalo dalo poticaj domaćim rukometašima koji su, bodreni vjernom publikom, izjednačili i u zadnjem napadu stigli do sedmerca koji je hladno realizirao Lovro Gaća i tim pobjedničkim golom sebi ujedno čestitao rođendan, a Rudaru donio važnu pobjedu u borbi za ostanak u premijerligaškom društvu.

RUDAR: Otmačić (10+1), Žitković, K. Skendrović, Runtas 3, F. Skendrović 4, M. Štajnkler 1, Mustapić, Gaća 11 (8), D. Trčak 4, Tojčić 1, T. Štajnkler 4, Buhiniček, Fresl 2, Jurić, M. Trčak, Vrpoljac 1. TRENER: Hrvoje Štibohar.

(preuzeto u skraćenom obliku s web stranice RK Rudar – tekst: Igor Matijašić; fotografije Petar Fresl)