Samobor osvojio Kup NSS (14. kolovoza 2020. 14:50)
Proslava Velike Gospe uz mjere opreza (14. kolovoza 2020. 14:31)
U Samoboru jedan oboljeli više (14. kolovoza 2020. 14:20)
Kožić i Zurovec o gradnji škole u Strmcu (14. kolovoza 2020. 14:16)
Starčevićeva pri kraju (14. kolovoza 2020. 14:13)
Novi asfalt u Podvrhu (14. kolovoza 2020. 14:10)
Isplata dječjeg doplatka od 17. kolovoza (13. kolovoza 2020. 15:14)
Rokovo u Svetoj Nedelji i Galgovu (13. kolovoza 2020. 14:57)

Brončani vikend za “profectusovce”

25. veljače 2019.
527 Pregleda

Proteklog vikenda natjecatelji Judo kluba Profectus Samobor odradili su dva pripremna turnira, u Italiji i u Labinu.

Međunarodni kup Vittorio Veneto ove je godine na dvodnevnom natjecanju okupio 1282 natjecatelja iz 243 kluba iz 10 zemalja (Italije, Slovenije, Austrije, Ukrajine, Švicarske, Srbije, Rumunjske, Engleske, Njemačke i Hrvatske).

Prvog dana natjecanja, Katarina Lucija Vuković s tri pobjede i jednim porazom došla do brončane medalje. Odličje istog sjaja osvojila je i Lara Cvjetko u novoj kategoriji do 63 kilogramag. Dominik Jurković, s dvije pobjede i jednim porazom, u kategoriji do 73 kilograma, koja je brojila više od 100 natjecatelja, nije imao mogućnost za repasažne borbe. Drugi dan natjecanja donio je Samoborcima još tri bronce. Osvojili su ih kadeti Nina Cvjetko, Tena Pšeničnjak i Lovro Vitko.

Svi oni uskoro kreću s natjecanjima svjetskog kupa, a prvi su na redu kadeti koji za desetak dana nastupaju na Svjetskom kadetskom kupu u Zagrebu za koji je već sada prijavljeno 500-tinjak natjecatelja iz 25 država.

U subotu je Labinu održan tradicionalni međunarodni judo turnir Labinska republika na kojem je nastupilo 595 natjecatelja iz 31 kluba iz Hrvatske, Slovenije, Rumunjske i Bosne i Hercegovine. “Profectusovci” su nastupili s uzrastom dječaka i djevojčica do 14 godina. Budući da je taj turnir u planu kao pripremni za Prvenstvo Hrvatske koje će se za mjesec dana održati u Splitu, naglasak je više bio na specifičnim zadacima, a ne na rezultatu, pa je osmero Samoboraca osvojilo samo dvije medalje. Do bronci su stigli Rocco Cekuš u kategoriji do 50 kilograma i Lena Petrinić u kategoriji do 44 kilograma.