Tina Šmid brončana na balkanskom prvenstvu

11. veljače 2019.
208 Pregleda

Na juniorskom prvenstvu Balkana u atletici, održanom jučer u Istanbulu, hrvatski atletičari i atletičarke osvojili su ukupno 7 medalja i to 2 zlatne, 2 srebrne i 3 brončane.

Samoborka Tina Šmid na 1500 metara bila je u novom sjajnom izdanju s obzirom na osobni rekord od 4:37,91 kojim je zaslužila brončanu medalju.

Sve vrijeme utrke bila je na visokoj razini, ali je ipak u zadnjih 50-ak metara izgubila vodeću poziciju koju je dugo držala.

No, ovakav hrabar pristup, posebice u zadnja dva kruga, kada je upravo ona “prelomila” utrku i nametnula ritam, zaslužuje samo pohvale i veselje zbog medalje koja je osvojena za hrvatsku reprezentaciju.