Još jedan tijesan poraz

11. veljače 2019.
81 Pregleda

Rukometaši Rudara u subotu su u Umagu, na gostovanju kod istoimenog domaćina, ponovno, nažalost, tijesno poraženi rezultatom 30:32.

Veći dio prvog poluvremena vodila se igra gol za gol, do kada su Rudari, uz vodstvo od 11:10, uspješno parirali Umažanima. Potom domaći rade osjetnu razliku, ali do kraja tog dijela igre osjetno padaju, pa se na odmor odlazi pri rezultatu od 14:13 za momčad Umaga.

Početkom nastavka utakmice Umag ponovno ostvaruje četiri pogotka prednosti, ali nikako ne uspijeva slomiti žilav otpor Rudara. U 46. minuti Rudari se ponovno približavaju na gol zaostatka, ali nisu našli dovoljno snage za izjednačenje do završetka utakmice.

Usprkos porazu Rudari su igrom pokazali kako trenutna pozicija na prvenstvenoj ljestvici sigurno nije ona na kojoj bi trebali završiti sezonu. U sljedećem, 15. kolu Premijer lige, Rudari će u svojoj dvorani, u derbiju začelja, ugostiti momčad Gorice.

RUDAR: Skendrović 2, Runtas 3, Skendrović 1, M. Štajnkler 2, Mustapić, Gaće 7, Trčak 1, Tojčić 1, T. Štajnkler 5, Otmačić, Buhiniček 3, Žitković, Fresl 1, Jurić 2, Trčak, Vrpoljac 2. TRENER: Hrvoje Štibohar. (Izvor: RK Rudar)