PREMIJER LIGA, 13. kolo

Sportska dvorana Rude.

RUDAR – POREČ 23:24 (10:13)

RUDAR: Otmačić (2), Žitković (2+1), K. Skendrović, Runtas, F. Skendrović 5, M. Štajnkler 1, Mustapić 2, Gaća 1, D. Trčak 10 (4), Tojčić, T. Štajnkler 2, Buhiniček, Fresl 2, Jurić, M. Trčak, Vrpoljac. TRENER: Hrvoje Štibohar.

Utakmica je praktički bila riješena već u prvom dijelu. Gosti su u 7. minuti vodili s + 4 (2:6), a Rudari su bili prisiljeni neprestano stizati njihovu prednost. U 16. minuti domaćini su se primaknuli na gol zaostatka (5:6), no onda su ponovno dopustili igračima Poreča da postignu pet uzastopnih pogodaka i pobjegnu na 5:11. Obilje pogrešaka, izgubljenih lopti, promašenih zicera bilo je nešto što se već dugo nije vidjelo kod Rudara.

Drugo poluvrijeme ponudilo je neizvjesnost jer su uporni domaći rukometaši bili dvaput blizu izjednačenju, ali je oba napada za izjednačenje propustio realizirati najbolji pojedinac u redovima Rudara – Dominik Trčak, jedanput promašivši s krila, a drugi put nije iskoristio sedmerac u samoj završnici utakmice.

Kod gostiju sve konce držao je Vedran Mataija koji je asistirao, vukao, a kada je trebalo preuzeti odgovornost i zabijao.

Domaćinu ostaje žal za propuštenom prigodom jer se ispostavilo da je bio na korak bar do jednog boda, ali za nešto više nedostajali su pogoci Hrvoja Tojčića koji je cijelu utakmicu zbog teške prehlade prosjedio na klupi.