SUCI: Reić, Ekart, Čićin – Zagreb.

Maksimir – Samobor 68:98 (35:49)
(19:24, 16:25, 14:21, 19:28)

SAMOBOR: Mateo Gionechetti-Prahin 17, Bruno Levanić-Kutni 16, Tomislav Đurinović 13, Lovro Mandalinić 12, Dario Gazić 10, Niko Gril 9, Vanja Miletić 8, Bruno Srabotnak 4, Josip Škara 3, Luka Žilić 2, Jakša Milatić 2, Marko Šilobod 2, TRENER: Marin Sedlar.

Košarkaši Samobora u nastavku Druge lige Centar u 10. kolu uvjerljivo su u petak navečer slavili na gostujućem terenu u Zagrebu pobijedivši ekipu Maksimira rezultatom 98:68. Budući da je istovremeno ekipa Zapada u bila bolja u gostima u Sesvetama, Samobor je ponovno zauzeo čelno mjesto na prvenstvenoj ljestvici ispred Zapada i Sesveta koji imaju isti broj bodova kao i Samoborci, ali lošiju koš razliku.

U prvoj četvrtini Samobor je poveo s 12:4, ali domaćini uspijevaju smanjiti na 24:19. U drugoj četvrtini Samoborci sve jače pritišću domaćine i do poluvremena stječu solidno vodstvo od 49:35. U drugom poluvremenu svi igrači Samobora dobili su priliku za dokazivanje i upisali su se u strijelce.

Ovom pobjedom košarkaši Samobora najavili su dobru igru pred derbi 11. kola koji se igra u Samoboru u subotu, 2. veljače, u 17 sati i 30 minuta protiv trećeplasirane ekipe Sesveta, pa “risovi” pozivaju sve ljubitelji košarke na utakmicu sezone kojom bi se Samoborci još više mogli primaknuti osvajanju naslova pobjednika Druge lige Centar.