SENIORI – II liga Centar – 8. kolo

ZAPAD – SAMOBOR 84:75 (39:37)
(20:26, 19:11, 20:19, 25:19)

SAMOBOR: Mateo Gionechetti-Prahin 21, Vanja Miletić 12, Lovro Mandalinić 11, Niko Gril 9, Bruno Levanić-Kutni 9, Tomislav Đurinović 9, Marko Šilobod 2, Dario Gazić 2, Josip Škara, Bruno Srabotnak, Luka Žilić; TRENER: Marin Sedlar

Samoborci su dobro ušli u utakmicu, poveli s 10:2 i na kraju prve četvrtine imali prednost 26:20. U drugoj četvrtini, nakon nekoliko izmjena igrača, sasvim druga slika. Nakon agresivnije presing igre domaćina raspala se igra Samoboraca, teško dolaze do pogodaka tako da domaćini do poluvremena rade preokret za minimalno vodstvo od 39:37.

U nastavku, do polovice zadnje četvrtine, igra je u egalu da bi u završnih 5 minuta utakmice domaćini kažnjavali košem svaku pogrešku Samobora, a bilo je čak 7 izgubljenih lopti, pa ekipa Zapada zasluženo dolazi do pobjede.

Ovim porazom Samobor je pao na drugo mjesto na ljestvici, odmah iza ekipe Sesveta koja je preuzela prvo mjesto.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Mateo Gionechetti-Prahin s 21 košem, a uz njega solidni su bili Vanja Miletić s 12 koševa i 11 skokova, te Lovro Mandalinić s 11 koševa i 10 skokova.

Sljedeću utakmicu 9. kola Samobor igra u nedjelju u 14 sati kao domaćin protiv ekipe Ivanića.