Detalj s utakmice Samobor - Mladost (foto: KK Samobor)

“Risovi” opet na vrhu ljestvice

7. prosinca 2018.
107 Pregleda

U zaostaloj utakmici 7. kola II lige Centar košarkaši Samobora sinoć su pobijedili zagrebačku Mladost rezulatom 73:64, i tako se vratili na prvo mjesto prvenstvene ljestvice!

Samoborci su previše opušteno ušli u utakmicu, pa gosti pred kraj prve četvrtine imaju najveću prednost od 12:24. Ulaskom druge postave Samoboraca u igru krenula je agresivnija obrana, ali i organizirani napadi, tako da se vrlo brzo naši košarkaši serijom od 10 uzastopnih koševa vraćaju u igru. Početkom drugog poluvremena Samoborci nastavljaju s dobrom igrom, te ostvaruju najveću prednost na utakmicu od 11 koševa, 53:42, koju uspješno brane do kraja susreta i zasluženo pobjeđuju.

Kod Samoboraca učinkovita je bila trojka Bruno Levanić-Kutni, Dario Gazić i Lovro Mandalinić sa po 13 koševa svaki, a u redovima Mladosti najefikasniji je bio visoki centar Ante Brzović s 24 koša.

Slijedeće srijede 12. prosinca u 21 sat, u Košarkaškom centru Dražen Petrović u Zagrebu, Samoborce očekuje teško gostovanje kod mlade i brze ekipe Zapada, čiju okosnicu uglavnom čine juniori Cibone.