Detalj s utakmice Samobor - Moslavina

Samoborci promašivali nemoguće!

24. studenoga 2018.
734 Pregleda

Usprkos silnoj želji da prvenstvenu polusezonu okončaju pobjedom nogometaši Samobora osvojili su tek bod u današnjem okršaju protiv kutinske Moslavine. Tako će Samoborci u proljetni nastavak IV NL-središte Zagreb krenuti s posljednjeg mjesta na tablici.

Igrači trenera Davora Matića u prvom su poluvremenu promašivali nemoguće, a do vodstva su došli iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca koji je smireno realizirao kapetan Mišura. Da su jednako smireni u stopostotnim prilikama bili Petruša, Gluić, Puškarić i Regović na odmor bi se otišlo s uvjerljivom prednošću Samobora.

U nastavku susreta, gosti okuraženi samoborskim promašajima, igraju ravnopravnije i borbenije, a nagrada za trud stiže im kad Mišura u klizećem startu kasni na jednu dubinsku loptu i sapliće protivničkog napadača, pa sudac ponovo opravdano pokazuje na bijelu točku.

Do kraja utakmice stvorili su domaći nogometaši još dvije-tri zrele prilike ali nijednu nisu pretvorili u zgoditak.
Prema svemu viđenom Samobor je zaslužio pobjedu, no gosti su sretno i spretno odnijeli bod u Kutinu.

Zabilježimo i nikad skromniji posjet gledatelja koji se na tribinama Gradskog stadiona okupilo tek dvadesetak.

IV NL-SREDIŠTE ZAGREB – 15. KOLO

SAMOBOR – HNŠK MOSLAVINA  1 : 1

Gradski stadion Samobor, Gledatelja: 20

Suci: Filip Fišić, Marijan Gorše, Hrvoje Lekšić (svi iz Zagreba), četvrti sudac:  Karla Šegota (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Mišura (19′ KU), 1:1 Lončarević (63′ KU)

SAMOBOR: Braje, Kotoraš, Maruna, Severec (od 85′ Noršić), Mišura, Kostanjski, Puškarić (od 75′ Ibrahimović), Gluić, Regović, Šarić, Petruša (od 46′ Burilo)

Trener: Davor Matić

MOSLAVINA: Kovačić, Šenija, Batković, Cvrtila (od 18′ Barišić), Desić, Lončarević, Horvat, Slekovac, Gašo (od 68′ Galogaža), Stojaković, Miško

Trener: Renato Krizmanić

Rezultati ostalih utakmica 15. kola:

MLADOST PETRINJA – KARLOVAC 1919  2 : 0 (Bezić, Gršić)

TONDACH – MLADOST ZABOK  3 : 1 (Mlinarić 2, Borovčak / Bunčec)

VRAPČE – DINAMO ODRANSKI OBREŽ  7 : 1 (Fajdiga, Mioković, Brujić, Karamatić, Bogović, Rexhepi, Salopek /Grgić)

GAJ MAČE – ZELINA  0 : 0

GRADIĆI – SEGESTA  1 : 2 (Božić / Galonja, Mohenski)

BISTRA – CROATIA HRASTJE  5 : 0 (Šteko 2, Ištuk, Matošević, Smolčić)

SAVA STRMEC – ODRA  2 : 3 (Trgovčević, Klemenčić / Luter, Cebin, Pisačić)