Samobor osvojio Kup NSS (14. kolovoza 2020. 14:50)
Proslava Velike Gospe uz mjere opreza (14. kolovoza 2020. 14:31)
U Samoboru jedan oboljeli više (14. kolovoza 2020. 14:20)
Kožić i Zurovec o gradnji škole u Strmcu (14. kolovoza 2020. 14:16)
Starčevićeva pri kraju (14. kolovoza 2020. 14:13)
Novi asfalt u Podvrhu (14. kolovoza 2020. 14:10)
Isplata dječjeg doplatka od 17. kolovoza (13. kolovoza 2020. 15:14)
Rokovo u Svetoj Nedelji i Galgovu (13. kolovoza 2020. 14:57)

Četiri državne medalje za karateke Samobora

22. studenoga 2018.
627 Pregleda

U Čavlima pored Rijeke održano je prvenstvo Hrvatske za kadete, juniore i mlađe seniore u borbama koje je okupilo najbolje mlade karateke Hrvatske. Karate Klub Samobor je zastupalo 10 natjecatelja koji su u konačnici osvojili 4 medalje, po jedno zlato i srebro i dvije bronce, a uz to i dva peta te jedno sedmo mjesto. Da je bilo malo više sreće rezultati su mogli biti daleko povoljniji za samoborski klub, ali i ovako je Karate Klub Samobor zauzeo visoko mjesto na ljestvici uspješnosti hrvatskih karate klubova.

Najuspješniji je bio junior Jakov Fember koji je u kategoriji do 55 kg stigao do zlata te samim time osigurao nastup na prvenstvu Europe u Danskoj, dogodine u veljači. Srebnu medalju je osvojio mlađi senior Ian Baždar u kategoriji do 84 kg, koji je odličnim borbama u eliminacijama zaslužio finale, ali je u njemu sagorio te je tako ostao na drugom mjestu. Tik do finala je ostao Dino Šimunec među kadetima do 70 kg, koji je zaista imao lošu sreću, ali i suđenje, pa je osvojio broncu, ali ostao i bez očekivanog plasmana u Dansku na prvenstvo Europe. Odličan turnir je odradio Igor Beketić Katanec u konkurenciji mlađih seniora preko 84 kg te razveselio stručni stožer Karate kluba Samobor osvojivši brončanu medalju.

Svoje polufinalne borbe su izgubili Dario Szel i Ivan Terihaj kod kadeta do 63 kg, koji su nakon razočaravajućeg polufinalnog poraza potonuli i u borbi za broncu. Svakako treba spomenuti da je Dario skinuo gips s ruke deset dana prije prvenstva što mu je i te kako bila otežavajuća okolnost za postizanje boljeg rezultata. Sedmo mjesto u konkurenciji juniora do 76 kg osvojio je Petar Jednar. Ovoga puta su bez sreće bili Paula Šogorić, Magdalena Šuflaj i Jurica Runtas.