Samobor izgubio i preuzeo “fenjer”

12. studenoga 2018.
606 Pregleda

Nogometaši Samobora uvjerljivo su u subotu na domaćem terenu poraženi od sisačke Segeste u 13. kolu IV NL-središte Zagreb, rezultatom 0:3!

Beskrvna i nepovezana igra Samoboraca u prvom poluvremenu rezultirala je vodstvom gostiju već u 5. minuti kad je jedan precizan ubačaj s lijeve strane nečuvani Alapić glavom pospremio u mrežu domaćina s 5-6 metara.

U prvih 45 minuta domaći nogometaši nisu ozbiljnije zaprijetili gostujućem vrataru Skenderu, pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Segeste.

Drugi dio utakmice bio je puno dinamičniji i gledljiviji. Gosti su prednost povećali autogolom Kostanjskog u 56. minuti, a dvije minute kasnije ponovo se u strijelce upisuje Alapić i postavlja konačnih 0:3. Mogli su igrači Samobora barem ublažiti neugodan poraz, pa čak i dostići prednost gostiju, no iz tri stopostotne prilike nisu uspjeli savladati bravuroznog vratara Segeste Skendera.

A Segesta je mogla postići i četvrti zgoditak iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, no udarac s bijele točke otišao je preko vratnice samoborskog gola.

Sava je u Strmcu upisala vrijednu pobjedu protiv Croatie iz Hrastja, slomivši goste u zadnjih pola sata susreta, i približivši im se na tablici na samo dva boda zaostatka.