Detalj s utakmice Karlovac 1919 - Samobor

Samobor potonuo u Karlovcu, Sava presušila u Sisku

5. studenoga 2018.
456 Pregleda

U 12. kolu IV NL-središte Zagreb nogometaši Samobora su poraženi u Karlovcu od istoimene domaće momčadi uvjerljivim rezultatom 3:0! Krajnji ishod utakmice sugerira da su domaćini bili izrazito superiorni, no gledatelji su sa stadiona Branko Čavlović – Čavlek otišli drugačijeg dojma.

Samobor je, naime, u prvom poluvremenu bio sasvim ravnopravan suparnik Karlovcu, u polju čak i nešto poduzetniji, no prema stvorenim prilikama obje momčadi, objektivan rezultat bio bi 2:2, a ne 0:0 nakon 45 minuta igre. Samoborskog vratara Alagića jednom je od pogotka spasila stativa, a u drugoj izglednoj prilici karlovački napadač pucao je visoko iznad vratnice. S druge strane Ivan Ibrahimović imao je matnu situaciju no njegov udarac s 12-tak metara iskosa domaći je vratar krajnjim naporom obranio, a malo prije kraja poluvremena Filip Kostanjski je nakon jedne lijepe akcije napadačkog reda Samobora s pet-šest metara glavom promašio nebranjenu domaću mrežu.

Nakon odmora Karlovac je krenuo življe i agresivnije prema samoborskom golu, a igrači trenera Davora Matića  nisu nastavili u ritmu prvog poluvremena, pa je u 55 minuti iskusni Štefančić glavom savladao Alagića za vodstvo domaćina. Ostao je snažan dojam da je strijelac Štefančić u trenutku primanja lopte bio u zaleđu, no pomoćni sudac nije ništa signalizirao. Poslije primljenog pogotka igrači Samobora su se naglo “raspali” i već u 62 minuti primili novi pogodak kojeg je smirenim i preciznim udarcem s dvadesetak metara postigao Popovački. Potom su Samoborci u nekoliko navrata odigrali brze i smišljene kontre ali kad je trebalo te napade okruniti zgoditkom Petruša, Stanić, Ibrahimović, Kostanjski i Burilo nisu bili snalažljivi i prisebni. Kazna za propušteno stigla je u 74 minuti kad je konačnih 3:0 postavio Stojčić.

Sava iz Strmca gostovala je u Sisku, i doživjela poraz rezultatom 4:0. Segesta je došla u prednost već u 2 minuti pogotkom Alapića, da bi u zadnjoj minuti prvog poluvremena domaći kapetan Mario Garba povisio na 2:0. Pred sam kraj utakmice najprije je Garba u 88 minuti postigao svoj drugi zgoditak, a minutu kasnije konačnih 4:0 postavlja Aleksić.