Tijesan poraz Rudara od lidera Umaga

22. listopada 2018.
136 Pregleda

U 5. kolu Premijer lige, najelitnijeg rukometnog razreda u Hrvatskoj, rukometaši Rudara izgubili su u svojoj Rude Areni od vodeće momčadi prvenstva Umaga tijesnim rezultatom 27:28 (poluvrijeme 14:16).

Utakmica bi se, kako je komentirao izvjestitelj Sportskih novosti Igor Matijašić, najbolje mogla opisati kroz posljednje trenutke u oba poluvremena.

Na kraju prvog dijela trebao se još izvesti deveterac za goste gotovo iz kuta igrališta. Loptu je uzeo Maršan, domaći su postavili blok, a onda je udarac gostujućeg igrača, na opće čuđenje svih, završio u mreži. U finišu utakmice ostalo je još 5 sekundi za napad Rudara i eventualno izjednačenje. Napad je postavljen za Hrvoja Tojčića, no on se u trenutku kad je trebao primiti loptu okliznuo i pao… Pao je i Rudar, ali junački,  jer je slabije prvo poluvrijeme zamijenio furioznim nastavkom, a erupciju oduševljenja u prepunoj dvorani izazvao je trenutak kad je Filip Skendrović u 46. minuti doveo domaće u vodstvo (21:20). Pamtit će Rudari i napad kod zaostatka od jednog zgoditka u završnici, Tojčić pogađa prečku, loptu na crti lovi Brnas, no “zicer” brani Vončina.

Točku na “i” ove uzbudljive, prvenstvene utakmice stavio je u posljednjoj minuti Bošnjak i omogućio veliko slavlje gostima.

Bivši trener Rudara Darijo Gaća bio je na kraju susreta objektivan:
“Za ovu utakmicu se može reći da zaista nismo imali onu potrebnu dozu sportske sreće. Uz dvije teške ozljede u prva dva kola, ovo je već treći poraz s jednim pogotkom razlike. Odigrali smo odličnu prvenstvenu utakmicu protiv vodeće momčadi na prvenstvenoj ljestvici i prema prikazanom zaslužili smo najmanje bod. Priliku moramo tražiti u nadolazećim susretima, a prema dosad prikazanom vjerujem u naš opstanak u društvu najboljih.”