Dva lica samoborskih košarkaša protiv Krškog

9. listopada 2018.
86 Pregleda

Košarkaši Samobora odigrali su prošli tjedan, u sklopu priprema za novu prvenstvenu sezonu, prijateljsku međunarodnu utakmicu s momčadi Krškog i zabilježili uvjerljivu pobjedu od 88:51. U utakmicu su ušli vrlo loše, bez pogotka u prvih šest minuta igre, ali su se, nakon “jezikove juhe” trenera Marina Sedlara u time-outu malo trgnuli, no, prvu su četvrtinu izgubili sa 17:6. U drugoj su stisnuli u obrani te pomalo počeli sustizati goste, pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 29:28 za Krško. U nastavku utakmice kao da je na teren izašla potpuno druga momčad, jer je Samobor u nepunih šest minuta “razbio” igru gostujuće ekipe i u tom razdoblju napravio seriju od 20:0, preokrenuvši rezultat i tijek utakmice.

Kod Samobora svi su se igrači upisali u listu strijelaca, a najviše koševa postigli su Niko Gril 17, Marko Šilobod 14, Josip Škara 11 te Vanja Miletić i Bruno Srabotnak po 10.

PORAZ KADETKINJA

Kadetkinje Košarkaškog kluba Samobor izgubile su u subotu u drugom kolu Druge hrvatske lige na gostujućem terenu od ekipe Jabuke iz Zaprešića rezultatom 24:59. Kod Samoborki najučinkovitija je bila Mare Theodora Bervanakis s 14 koševa.

POBJEDA KADETA

Kadeti Samobora u istom su rangu natjecanja u subotu u gostima pobijedili ekipu Gorice iz Velike Gorice rezultatom 79:50. Kod Samoboraca istaknuli su se Leonardo Klišanić s 22 i Roko Sedlar s 18 koševa.