Detalj s utakmice Rudar - Zamet (fotografija preuzeta s facebooka RK Rudar)

Prva pobjeda Rudara

8. listopada 2018.
641 Pregleda

U odličnoj atmosferi ispunjene dvorane u Rudama, rukometaši „Rudara“ izborili su prvu pobjedu u povratničkoj sezoni u Premijer ligu savladavši odličnu ekipu Zameta rezultatom 27:24. Nakon dva minimalna poraza na startu natjecanja pred „Rudarima“ je bio imperativ pobjede, a dodatno opterećenje predstavljala je spoznaja da su zbog težih ozljeda na duži period ostali bez Filipa Cvetkovića i Andreja Trčka.

Ušli su „Rudari“ u utakmicu hrabro i ostvaruju početnu prednost no odlični gosti preokreću rezultat i imaju vodstvo 8:5, da bi domaći rukometaši serijom od četiri uzastopna pogotka ponovo vratili prednost i vode 9:8. Do kraja poluvremena domaćini uspijevaju održati minimalno vodstvo, ali u posljednjim sekundama prvog dijela Matej Štajnkler zarađuje čak 4 minute isključenja.

Na otvaranju drugog poluvremena domaćini s igračem manje uspijevaju povećati vodstvo, ali 4 minute s igračem više omogućuje gostima da preokrenu rezultat i pređu u vodstvo rezultatom 19:17. Rudari se ne predaju, pa uz gromoglasnu podršku vjernih navijača prvo pogotkom Lovre Gaće izjednačuju na 19:19, a zatim projektilom Hrvoja Tojčića prelaze u vodstvo 21:20. U tim trenutcim Antonio Otmačić na vratima „Rudara“ brani nekoliko teških lopti pa domaćini pogotkom Runtasa u 55. minuti odlaze na izglednih 24:21.

U preostalom vremenu „Rudari“ uspijevaju očuvati prednost, a potvrda pobjede je bio šesti pogodak kapitena Erika Fresla u 58. minuti i ponovna prednost od tri pogotka. „Rudari“ su pjesmom proslavili tešku ali zasluženo ostvarenu pobjeda protiv odličnih gostiju iz Rijeke, a osvojeni bodovi i prikazana igra dodatni su poticaj za predstojeća iskušenja.

U narednom 4. kolu „Rudari“ gostuju u Poreču kod istoimenog domaćina RK „Poreča“.

Dario Gaća

PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA – 3. KOLO

RUDAR – ZAMET  27 : 24 (14 : 13)

Sportska dvorana Rude, Gledatelja: 300

Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (obaiz Velike Gorice)

RUDAR: Otmačić (7+2), Žitković (0+1), K. Skendrović, Runtas 1, F. Skendrović 1, M. Štajnkler 1, Mustapić, Škiljan, Gaća 2, D. Trčak 2, Tojčić 10 (2), T. Štajnkler 1, Brnas 3, Fresl 6, Banjedvorec, M. Trčak

Trener: Hrvoje Štibohar

ZAMET: Lučin (8), Sorić (3), Viskić, Mozetić 4, Grgurević, Jeličić 8 (1), Jurčević, Tomljanović 1, Potočnjak, Šegon, Dizdar, Mrakovčić 2, Devčić, Starčević 5, Martinović 2, Načinović 2 (2)

Trener: Nedeljko Lalić

Isključenja: Rudar 12 minuta (M. Štajnkler 2+2+2, Tojčić 2+2, Runtas) , Zamet 2 minute (Načinović)

Crveni karton: Matej Štajnkler (52′)

Igrač utakmice: HRVOJE TOJČIĆ (RK RUDAR)