Mali “profectusovci” se pozlatili u Vinkovcima

2. listopada 2018.
421 Pregleda

Na međunarodnom judo turniru “Željko Higl 2018.” u organizaciji Judo kluba Vinkovci, uz 379 natjecatelja iz 41 kluba iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Ukrajine i Mađarske, Judo klub Profectus Samobor nastupio je s najmlađim natjecateljima u uzrastima do 8 i do 10 godina, a postignuti su sljedeći rezultati: Noa Veličan je u uzrastu U8 osvojio zlatnu medalju pobijedivši u tri borbe, a isto je napravila i Jana Pšeničnjak u uzrastu djevojčica do 10 godina. Jakov Ćurić je u uzrastu limača do 10 godina u najbrojnijoj kategoriji do 34 kilograma s 11 natjecatelja očekivano stigao do zlatne medalje, a u kategoriji do 42 kg Marin Majnarić je također osvojio zlato. Marko Ćurić je u kategoriji do 38 kg sebi zakomplicirao život porazom u prvom kolu, ali onda se probudio i u repasažu s tri pobjede stigao do brončane medalje. Nažalost, borba za medalju je bila protiv klupskog kolege Nikole Sedlara koji je nakon početne pobjede u polufinalu izgubio jednu borbu, a u repasažu i drugu od raspoloženog Marka.