Detalj s utakmice Samobor - Gaj Mače

Samoborci zaslužili više od poraza

1. listopada 2018.
567 Pregleda

U 6. kolu IV NL-središte Zagreb nogometaši Samobora ugostili su vodeću momčad lige Gaj iz Mača i doživjeli minimalni poraz rezultatom 0:1. Igrom i zalaganjem naši su dečki svakako zaslužili barem neodlučeno, a prema stvorenim prilika bili su čak i bliže pobjedi od gostiju. No u sportu često odlučuje i faktor sreće, a ona je ovog puta igračima trenera Davora Matića okrenula leđa.

U prvom poluvremenu Samobor je bio apsolutno dominantan i da su Šarić nakon izvrsnog solo prodora, te Hanachi poslije super preciznog ubačaja Puškarića bili mrvicu prisebniji i precizniji na odmor bi se zasluženo otišlo s prednošću domaćih nogometaša. Gosti u prvom dijelu igre nisu ni jednom ozbiljnije zaprijetili vrataru Alagiću.

Sličan odnos snaga na travnjaku ostao je i početkom drugog poluvremena, a onda u 60. minuti gosti uspijevaju povesti. Dalekometni ubačaj auta u srce kaznenog prostora Samobora spretno koristi Tomislav Čavala i s nekoliko metara matira nemoćnog domaćeg vratara. Tako su Samoborci jedan, jedini trenutak obrambene dekoncentracije skupo platili, jer je Čavalin zgoditak odlučio pobjednika.

Valja napomenuti da trener Matić u subotnjoj utakmici nije mogao računati na ozlijeđenog Severca, kartoniranog Ibrahimovića i odsutnog Regovića, a sva trojica su do sada bili standardni prvotimci. Bez obzira na gubitak bodova naši nogometaši nisu razočarali, jer je itekako primjetno da podižu formu i kvalitetu igre, što će u dolazećim prvenstvenim dvobojima sigurno rezultirati i bogatijim bodovnim učinkom.

Za kraj spomenimo da je sudačka četvorka na subotnjoj utakmici svoj posao odradila za svaku pohvalu, gotovo bez ijedne pogreške.