Akcija nadzora vozača na dva kotača (22. kolovoza 2019. 15:48)
Preko 3 milijuna kuna za programe u kulturi (21. kolovoza 2019. 14:04)
Asfaltiran lijevi odvojak Okićke (21. kolovoza 2019. 13:44)
Gorjela prizemnica u Galgovu! (21. kolovoza 2019. 13:41)
Granice inspirirale umjetnike (20. kolovoza 2019. 23:11)
Sava trijumfirala na svom turniru (20. kolovoza 2019. 15:29)
Obnova mosta prema šetnici (20. kolovoza 2019. 15:25)

Detalj s utakmice Samobor - Mladost Petrinja

Borbeni Petrinjci porazili beskrvne Samoborce

18. rujna 2018.
876 Pregleda

U 5. kolu IV NL-središte Zagreb nogometaši Samobora doživjeli su četvrti ovosezonski poraz i to na domaćem travnjaku od momčadi Mladosti iz Petrinje.

Od prve minute susreta gosti iz Petrinje iskazivali su veće htijenje i borbenost od prilično”pospanih” domaćih nogometaša, a Špišić i Krmpotić gospodarili su sredinom terena diktirajući tempo igre. Samoborski veznjaci, izuzev kapetana Kostanjskog, djelovali su vrlo usporeno u odnosu na gostujuće fantaziste, no ozbiljnijih opsanosti pred vratima vratara Braje nije bilo. Samobor je tek u dva-tri navrata tijekom prvog poluvremena značajnije priprijetio gostujućem čuvaru mreže Kovačeviću, a najizgledniju priliku za pogodak zapucao je Kostanjski čiji je udarac s 12-tak metara otišao visoko iznad prečke.

Početkom drugog poluvremena, unatoč trostrukoj zamjeni igrača u domaćim redovima, isti film iz prvog dijela igre.

A onda u 55 minuti na scenu stupa sudac Petrunić i gostima poklanja kazneni udarac, nakon što se, kao gromom pogođen, u samoborskom šesnaestercu srušio Hrnčević, iako ga domaći branič Regović nije ni dotaknuo. S bijele točke siguran i precizan bio je Bezić. Desetak minuta kasnije opet sudac izmišlja prekršaj samoborske obrane na dvadesetak metara od vrata Alagića, a Krmpotić iz slobodnog udarca postiže pravi eurogol u gornji desni ugao.

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, ali je sudac u još nekoliko situacija tendencioznim odlukama u korist gostiju iznervirao klupu Samobora i malobrojne navijače.

IV NL-središte Zagreb – 5. kolo

SAMOBOR – MLADOST PETRINJA  0 : 2

Gradski stadion Samobor, Gledatelja: 100

Suci: Petrunić, Dujmić i Tonković

Strijelci: 0:1 Bezić (55′ – 11m), 0:2 Krmpotić (64′)

SAMOBOR: Braje 6,5 (od 46′ Alagić 6), Regović 6, Maruna 6, Kotoraš 6, Severec 6, Kostanjski 6,5, Puškarić 6 (od 70′ F. Bišćan 6), Ibrahimović 6, Šarić 6 (od 46′ Noršić 6), Burilo 5,5 (od 46′ Kižlin 6), Golubić 6 (od 60′ Gluić 6,5)

Trener: Siniša Mioković 6

MLADOST PETRINJA: Kovačević 6,5 (od 52′ Perić 6), Baćan 6,5, Bezić 7, Filipović 6,5 (od 46′ Gršić 6,5), Jandrić 6,5 (od 40′ Hrnčević 7), Špišić 7,5, Matić 6,5 (od 46′ Baniček 6,5), Papić 6,5 (od 76′ Dolovčak 6,5), Marović 6,5, Krmpotić 7, Korečić 6,5

Trener: Joso Šeperac 7

Rezultati ostalih utakmica 5. kola:

MLADOST ZABOK – ODRA  5 : 4 (Kotarski, Frljužec, Hrastinski, Belanović, Vančina / Cebin, Šipuš, Brdek, Majdak)

KARLOVAC 1919 – ZELINA  0 : 3 (Borovčak 3)

SEGESTA – DINAMO (OO)  2 : 1 (Lovrić, Lilovac / Šoštarec)

HNŠK MOSLAVINA – GAJ MAČE  0 : 1 (Kresonja)

SAVA STRMEC – TONDACH  1 : 2 (Barišić / Hendija, Mlinarić)

BISTRA – GRADIĆI  2 : 0 (Smolčić 2)