Detalj s utakmice Gradići - Samobor

Samoborci promašivali a Gradići kažnjavali

10. rujna 2018.
932 Pregleda

U 4. kolu IV NL-središte Zagreb nogometaši Samobora doživjeli su rezultatski potop u Gradićima, i to zbog neshvatljivog pada koncentracije uže obrane u drugom dijelu utakmice. Naime, u prvom poluvremenu Samobor je bio aspolutno dominantan, stvarajući brzom i tečnom igrom brojne prilike za pogodak. Bilo je to najboljih 45 minuta samoborske momčadi u ovoj sezoni, no na žalost strijelci su uspjeli promašiti i nemoguće.

Već u uvodnim minutama Puškarić sjajno pronalazi Burila na 10-metara od vratiju domaćina, a ovaj puca vrlo mlako pa vratar Tomljanović brani njegov udarac. Ubrzo zatim u idealnoj je prigodi Ibrahimović no i njegov udarac kroti domaći čuvar mreže, a sredinom prvog dijela Šarić lijepo smiruje loptu u sredini kaznenog prostora no umjesto mreže pogađa vratara. Kasnije Ibrahimović još jednom u punom trku iskosa kreće prema golu Gradića i umjesto da uposli nečuvanog Puškarića, odlučuje se na udarac koji odlazi iznad vratnice. I onda slijedi sudačka farsa, kad nakon ubačaja Puškarića domaći branič igra rukom ispred svoga gola, a sudac ne dosuđuje očigledan kazneni udarac za Samobor. Odbijenu loptu prihvaća Burilo i šalje u praznu mrežu, no umjesto da prizna regularan zgoditak, sudac na intervenciju pomoćnika označava zaleđe samoborskog napadača. Takvoj neshvatljivoj odluci iskreno su se začudili i najvatreniji navijači Gradića.

Nakon odmora slijedi kazna za sve propuštene prilike Samobora. U 48 minuti iskusni i dokazani golgeter Igor Hajduk bježi samoborskoj obrani te smireno plasira loptu ispod vratara Braje za vodstvo domaće momčadi. Samo dvije minute kasnije ponovo je u glavnoj ulozi Hajduk koji sprintom ulazi u šesnaesterac Samobora u pratnji Kostanjskog i iznenada pada kao gromom pokošen. Sudac Komorski odmah pokazuje na bijelu točku, iako je vrlo upitno da li je Kostanjski uopće dotaknuo Hajduka. Siguran realizatro najstrože kazne bio je Furić, pa domaći povisuju vodstvo na 2:0.

U zadnjih petnaestak minuta susreta Samobor se potpuno raspao, a Igor Hajduk s još dva zgoditka potvrđuje status najboljeg golgetera lige. Realizaciju su mu znatno olakšali samoborski obrambeni igrači početničkim pogreškama.

Kad sve zbrojimo i oduzmemo Samoborci nisu zaslužili ovako visok poraz, no izvjesno je da moraju još puno raditi na psihološkom planu kako ubuduće ne bi “potonuli” čim im protivnik načne mrežu.

IV NL-središte Zagreb – 4. kolo

GRADIĆI – SAMOBOR  4 : 0

Igralište Gradića, Gledatelja: 100

Suci: Komorski, Filko i Baneković

Strijelci: 1:0 Hajduk (48′), 2:0 Furić (50′), 3:0 Hajduk (76′), 4:0 Hajduk (82′)

GRADIĆI: Tomljanović 8, Župetić 6,5, Gršić 6, Milanović 7, Cindrić 7, Lučić 6 (od 57′ Abazi 7), Furić 6,5 (od 78′ Cvetnić -), Zagorec 6 (od 82′ Prnjak -), Hajduk 9 (od 86′ Lasić -), Štefner 6 (od 69′ Črnjak -), Budimir 6,5

Trener: Zoran Tomčić 7

SAMOBOR: Braje 6, Regović 6,5, Maruna 6,5 (od 80′ Golubić -), Kotoraš 6, Severec 6, Kostanjski 6,5, Puškarić 7 (od 46′ Kižlin 6), Gluić 6,5, Ibrahimović 7, Šarić 6,5 (od 66′ Noršić 6), Burilo 6 (od 56′ Stanić 6,5)

Trener: Siniša Mioković 6