Detalj s utakmice Odra - Samobor

Odra potopila Samobor

3. rujna 2018.
1.772 Pregleda

Nogometaši Samobora doživjeli su jučer visok i bolan poraz u 2. kolu IV NL-središte Zagreb. Na gostovanju u Odri istoimeni domaćin, inače novajlija u ligi, utrpao je u samoborsku mrežu čak pet pogodaka, a Samobor je s dva zgoditka tek simbolično ublažio porazan rezultat.

Krenuli su igrači Samobora vrlo dobro u jučerašnju utakmicu i u 10. minuti poveli pogotkom Šarića, no samo tri minute kasnije domaći izjednačuju nakon početničke greške stoperskog para Regović-Severec, koju spretno koristi Majdak. Od tog trenutka Samobor kao da je nestao s travnjaka, a borbeni i agresivni nogometaši Odre preuzimaju potpunu dominaciju. U 32 minuti još jedna nesporazum igrača uže obrane Samobora vješto u vodeći pogodak za domaću momčad pretvara Gudelj, a u zadnjoj minuti prvog poluvremena opet neobjašnjivo griješi Regović pa Jurkin sam izlazi pred vratara Alagića, no ovaj odličnom intervencijom spašava Samobor.

Čim je lopta krenula s centra u drugom poluvremenu Odra povećava vodstvo na 3:1, a strijelac je bio odlični Gudelj.

Pokušao je potom trener Samobora Mioković brojnim izmjenama probuditi svoju momčad ali bezuspješno. Domaćini su i dalje dominirali, bili čvršći i brži u dvobojima, i u 77. minuti opet je Gudelj neumoljivo precizan, te svojim trećim zgoditkom uništava i zadnju nadu Samoborcima da mogu dostići rezultatski zaostatak. Tri minute kasnije samoborskog vratara Alagića savladava i Cebin, a dvije minute prije kraja susreta izvrsni sudac Grmuša iz Siska opravdano dosuđuje kazneni udarac za Samobor, kojeg sigurno realizira Kostanjski za konačnih 5:2.

U momčadi Odre prvo ime bio je trostruki strijelac Ante Gudelj, a stalna napast za samoborsku obranu bio je i neugodni Ivan Dodić. Kod Samobora svi su nogometaši odigrali daleko ispod svojih mogućnosti, a najmanje slab bio je vratar Hrvoje Alagić koji je s nekoliko izvrsnih obrana spriječio još uvjerljviji rezultatski potop svoje momčadi.

IV NL SREDIŠTE ZAGREB – 2. KOLO

ODRA – SAMOBOR  5 : 2

Igralište Odre, Gledatelja: 130

Suci: Grmuša, Kovačević i Vitković

Strijelci: 0:1 Šarić (10′), 1:1  M. Majdak (13′), 2:1 Gudelj (32′), 3:1 Gudelj (47′), 4:1 Gudelj (72′), 5:1 Cebin (75′), 5:2 Kostanjski (88′ – 11m)

ODRA: Zubak 7, Majdak D. 7 (od 77′ Mlinarić 7), Čondor 7, Gudelj 8 (od 80′ Brdek -), Cebin 7,5, Kolak 7, Jurkin 7,5 (od 50′ Šipuš 7), Dodić 7,5 (od 69′ Prugovečki 7), Majdak M. 7,5, Pavlović 7 (od 57′ Pisačić 7), Karadakić 7,5

Trener: Davor Gudiček 7

SAMOBOR: Alagić 6, Noršić 5,5 (od 55′ Kotoraš 6), Maruna 6, Severec 5,5, Regović 5, Ovčariček 5,5 (od 59′ Golubić 6), Puškarić 6 (od 46′ Ibrahimović 5,5), Gluić 6, Kostanjski 6, Šarić 6 (od 62′ Vitko 5,5), Burilo 5,5 (od 73′ Kižlin -)

Trener: Siniša Mioković 5,5