Detalj s jučerašnje utakmice u Strmcu između Save i Samobora

Derbi na Lazini pripao Savi

27. kolovoza 2018.
1.232 Pregleda

U prvom kolu nove prvenstvene sezone IV NL-središte Zagreb ždrijeb je spojio sportske susjede i dobre znance Savu iz Strmca i Samobor. Nakon 90 minuta žustre, borbene i na trenutke vrlo kvalitetne utakmice domaćini su zasluženo uknjižili tri boda savladavši Samoborce rezultatom 2:0.

Od prve minute susreta Strmčani su krenuli izuzetno motivirano i agresivno što je rezultiralo i ranim vodstvom, već u 14. minuti. Izuzetno precizan ubačaj Šikića s dvadesetak metara iskosa, s lijevog boka, glavom je u mrežu Samobora pospremio “nebeski skakač” i kapetan domaćina Luka Novoselec. Vratar samoborske momčadi Korica loše je procijenio let lopte i ostao ukopan na gol crti, a Novoselec je utrčao iz drugog plana i školski pogodio za prednost Save. Nakon pogotka Samobor se polako oslobađa početne treme i uspostavlja terensku ravnotežu, pa Ibrahimović prijeti bombastičnim udarcem s dvadesetak metara kojeg domaći čuvar mreže Spudić čudesno brani. Do kraja poluvremena bilježimo i odličan prodor Kostanjskog kojeg u odlučujućem trenutku unutar šesnaesterca domaćina zaustavlja jedan od Savinih stopera. Ostaje upitnik da li je bio prekršaj na Kostanjskom ili ne, no sudac Borojević samo je odmahnuo rukom i dozvolio da se igra nastavi.

Početkom drugog poluvremena Sava postiže i drugi pogodak nakon zbunjene reakcije samoborske obrane, i izvrsnog udarca Cvetkovića s ruba kaznenog prostora. Prizemna lopta naprosto se zakucala u “malu mrežicu”, a nesigurni vratar Korica bio je potpuno nemoćan.

Ulaskom Šarića, Ovčaričeka i Golubića igra Samobora postala je tečnija i opasnija po protivnički gol, no jedinu pravu šansu za počasni zgoditak samoborski nogometaši propuštaju par minuta prije zadnjeg sučevog zvižduka, kad je Šarić nezaustavljivo prošao po desnoj strani, odlično centrirao na drugu vratnicu, ali je Maruna u odsudnom trenutku loše primio loptu i uprskao ponuđenu priliku.

Trener Save Sven Raić sjajno je odradio svoj posao pripremivši pobjedničku taktiku za svoju momčad, a strateg Samobora Siniša Mioković iznenadio je početnom postavom Samobora, postavivši Mišuru na poziciju prednjeg veznog, te tri golobrada napadača Kižlina, Ibrahimovića i Burila u startnu postavu, dok su Šarić i Ovčariček ostali na klupi za pričuve.

U izvrsnoj momčadi domaćina besprijekorno su odigrali Novoselec, Cerovečki, Šikić, Mršić, Makarun i Cvetković, ali i svi ostali Savini igrači zaslužuju visoke ocjene. Kod Samobora najbolji su dojam ostavili Gluić, Kostanjski, Noršić i Severec, a u drugom poluvremenu Šarić i Ovčariček. Svi ostali samoborski nogometaši odigrali su ispod svojih mogućnosti.

IV NL-središte Zagreb – I kolo:

SAVA STRMEC – SAMOBOR  2 : 0

Igralište SRC Lazina u Strmcu, Gledatelja: 250

Suci: Borojević, Božiček, Krznarić (svi iz Kutine), četvrti sudac: Turkalj (Kutina)

Strijelci: 1:0 Novoselec (14′), 2:0 Cvetković (49′)

SAVA: Spudić 7,5, Novoselec 8, Filipović 7,5, Cerovčeki 7,5, Kočnar 7 (od 61′ Dragić 7), Šikić 8, Mršić 7,5 (od 90′ Golubić -), Makarun 8, Cvetković 8 (od 88′ Barišić D. -), Zrnc 7 (od 80′ Voloder -), Horvatinec 7 (od 66′ Barišić T. 7)

Trener: Sven Raić 8

SAMOBOR: Korica 6, Noršić 6,5, Maruna 6,5, Regović 6,5, Severec 7, Gluić 7,5 (od 78′ Bišćan F. -), Kostanjski 7, Burilo 6,5 (od 46′ Šarić 7), Kižlin 6 (od 65′ Ovčariček 7), Mišura 6 (od 57′ Golubić 6,5), Ibrahimović 6,5

Trener: Siniša Mioković 6